Nowy Fiat 500 z pięcioma gwiazdkami Green NCAP

Nowy Fiat 500, pierwszy wyłącznie elektryczny samochód marki Fiat, uzyskał najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Green NCAP. W szczególności, w 2021 roku jest to pierwszy samochód, który osiągnął najwyższe noty we wszystkich testach i jedyny, który uzyskał maksymalny wynik 10/10 w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej.

Nowy Fiat 500 to kultowy samochód, którego misją jest oferowanie dostępnej mobilności elektrycznej w mieście, ponieważ „zielony jest tylko wtedy, gdy jest zielony dla wszystkich”. To część DNA Fiata. Zrównoważona mobilność, aby zapewnić lepszą przyszłość następnym pokoleniom.

Zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Turynie, nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem w historii Fiata i w 100% „Made in Italy”. Model jest punktem odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP. Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a żeby naładować akumulator do 80% wystarczy zaledwie 35 minut. Wersja oceniana przez Green NCAP to nowy Fiat 500 z silnikiem elektrycznym o mocy 87 kW (118 KM), zapewniającym maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy.

Zobacz również:   Toyota testuje autobus na wodorowe ogniwa paliwowe w wielkomiejskich warunkach w Tokio

Leave a Reply