Nowy Mitsubishi ASX z premierą w Genewie

Mitsubishi zapowiedziało światową premierę swojego SUVa, modelu ASX MY 2020. Premiera będzie miała miejsce podczas 89. edycji Geneva International Motor Show w dniach 5-7 marca 2019.

Mitsubishi wprowadziło swojego SUVa w 2009 roku. Do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w 90 krajach na świecie. Największymi rynkami są Ameryka Północna, Europa, Australia i Chiny. ASX jest trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi i stanowi kluczowy produkt w globalnej strategii sprzedaży japońskiego koncernu.

Na rynkach europejskich nowy ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym, 2-litrowym silnikiem MIVEC z innowacyjnym systemem elektronicznej kontroli zmiennych faz rozrządu. Jednostka będzie współpracować z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z 6-biegową skrzynią automatyczną INVECS-III CVT. Mitsubishi pozostawiło wybór pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła.

Nowy ASX zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki takim systemom, jak wzmocniona klatka nadwozia RISE czy Forward Collision Mitigation – system ograniczający skutki kolizji czołowych (FCM). Mitsubishi ASX oferuje również najnowszą, bardziej zaawansowaną wersję systemu łączności z urządzeniami mobilnymi SDA.

Wielkość wyświetlacza zwiększono z siedmiu do ośmiu cali. Na ekranie SDA obejrzymy m.in. filmy z pendrive’a. W najwyższych wersjach wyposażenia dostępny jest system nawigacyjny Tom Tom. Aby uzyskać informację o ruchu w czasie rzeczywistym wystarczy połączyć się z internetem za pomocą smartfona. Wkrótce dostępna będzie aplikacja, która wykorzystując wskazania prędkościomierza, licznika kilometrów i świateł ostrzegawczych dostarczy wiele informacji o pojeździe.

Zobacz również:   Większy udział w rynku, więcej hybryd – Volvo Car Poland podsumowuje rok 2020

Leave a Reply