Nowy Opel Insignia będzie miał swoją światową premierę podczas nadchodzącego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w dniach 9-19 marca. Jednak polscy klienci już mogą składać zamówienia na ten model w autoryzowanych salonach Opla w całym kraju. Nowa Insignia Grand Sport jest oferowana w cenie katalogowej od 99 900 zł, natomiast wersja kombi Sports Tourer w cenie od 103 900 zł (sugerowane ceny detaliczne wersji Enjoy z silnikiem benzynowym 1.5T o mocy 103kW/140KM z VAT w Polsce).

„Nowy flagowy model Opla jest bogato wyposażony w najnowocześniejszą technologię zwiększającą bezpieczeństwo i komfort. Nowa Insignia jest znacznie lżejsza, przestronniejsza i dostarcza rewelacyjne wrażenia z jazdy” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. – „Ten samochód ma wszelkie atrybuty, aby przekonać do siebie nawet klientów z segmentu marek premium” – dodaje Mieczkowski.

Nowy model Insignii oferuje w standardzie systemy wspomagania kierowcy, takie jak system ostrzegania przed kolizją (FCA) z funkcją wykrywania pieszych, automatyczne hamowanie awaryjne, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, asystenta pasa ruchu z funkcją automatycznej korekty toru jazdy oraz monitorowanie odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwiększenie bezpieczeństwa zapewnia także aktywna przednia maska, która poprawia ochronę pieszego w razie wypadku.

Druga generacja Insignii opiera się na zupełnie nowej architekturze. Pojazd waży nawet o 175 kilogramów mniej niż dotychczasowy sedan i nawet o 200 kg mniej niż przestronne kombi Sports Tourer. Ta znaczna redukcja masy oraz nowy, bardzo precyzyjny układ kierowniczy przyczyniają się do poprawy dynamiki jazdy. Ponadto zupełnie nowy flagowy model marki Opel debiutuje wraz z szeroką gamą wysokowydajnych silników oraz przekładni o zoptymalizowanym tarciu wewnętrznym, co zapewnia lepsze osiągi i pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa.

Nowa Insignia zarówno w wersji Grand Sport jak i Sports Tourer może być wyposażona w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, które zwiększają komfort jazdy i bezpieczeństwo. Do najważniejszych z nich należy, debiutująca w Insignii, kolejna generacja matrycowych reflektorów adaptacyjnych Opel IntelliLux LED®, które charakteryzują się jeszcze szybszym i bardziej precyzyjnym działaniem niż poprzednia generacja tego systemu. Do poprawy bezpieczeństwa przyczyniają się także takie rozwiązania, jak asystent pasa ruchu z automatyczną korektą toru jazdy czy wyświetlacz projekcyjny HUD.

Zobacz również:   Nowy MINI Clubman

Opcjonalne ergonomiczne fotele z atestem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. — Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) z funkcją masażu, wentylacji i pamięci ustawień zapewniają jeszcze wyższy komfort jazdy. Ponadto dwa skrajne miejsca na tylnej kanapie są podgrzewane — podobnie jak przednia szyba pojazdu. Duże, panoramiczne okno dachowe pozwala obserwować niebo. Oczywiście korzystanie z bagażnika także jest bardzo wygodne. W wersji Sports Tourer tylną klapę można otworzyć i zamknąć, wykonując odpowiedni ruch stopą pod tylnym zderzakiem.

Leave a Reply