2015_04_30_alhambra4

SEAT przedstawia nową formę rodzinnej innowacji – wszechstronnego vana, który w nowej generacji jest jeszcze bardziej nowoczesny, dynamiczny i wydajny. Dzięki silnikom TSI i TDI kolejnej generacji nowa Alhambra będzie zużywała do 15% mniej paliwa.

Czy istnieje samochód idealny dla całej rodziny? Inżynierowie z Martorell znaleźli odpowiedź na to pytanie projektując nowego, dynamicznego vana SEAT-a. Oni sami są rodzicami, więc wiedzą, czego potrzebuje każda rodzina. Będzie się można o tym przekonać już tego lata, kiedy na rynku zadebiutuje odmłodzony SEAT Alhambra!

2015_04_30_alhambra3

„Rok 2014 był wyjątkowo dobry dla Alhambry. Innowacyjne wyposażenie tego modelu, przyjemność z jazdy i wszechstronność przemówiły do wielu kierowców, którzy dostrzegli w nim idealnego partnera dla całej rodziny” – mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT. „Koncepcja tego samochodu łączy w sobie funkcjonalność z technologią i jakością wykończenia. Dodatkowo, jak przystało na SEAT-a – bardzo dobry stosunek ceny do jakości.”

2015_04_30_alhambra2

Nowy SEAT Alhambra to m.in. odświeżony design – nowe tylne światła z technologią LED, które zwiększają atrakcyjność i bezpieczeństwo, zmodyfikowana atrapa chłodnicy czy inne wzory felg. Wewnątrz rodzinny van wyróżnia się nowym podejściem do wykończenia i jeszcze większym przywiązaniem do szczegółów. Nowo zaprojektowana kierownica, nawiązująca do modelu Leon, poprawia komfort prowadzenia, a odświeżone wersje wyposażenia (Reference, Style i Style Advanced) zostały optymalnie dostosowane do wymagań Klientów.

2015_04_30_alhambra1

Nowa Alhambra zmieni nie tylko wygląd, ale także serce. Samochód oferowany będzie z nowymi silnikami TSI i TDI spełniającymi normy emisji Euro 6 i zużywającymi do 15% mniej paliwa.

Wśród diesli znajdą się jednostki o mocy od 115 KM, zapewniające zużycie paliwa od 4,9 l/100 km i emisję CO2 od 130 g/km. Najmocniejsza odmiana, 2.0 TDI/184 KM, będzie wyróżniała się momentem obrotowym wynoszącym 380 Nm i imponującymi osiągami. Alhambra ze 150-konnym dieslem będzie dostępna również z napędem 4Drive. Z benzynowych jednostek TSI dostępne będą silniki oferujące moc 150 KM i 220 KM (350 Nm) – wszystko to w parze z ekonomicznością, traktowaną jako priorytet.

Zobacz również:   Ford SYNC AppLink wyświetli mapy ze smartfona bezpośrednio na ekranie dotykowym w samochodzie

2015_04_30_alhambra

„Alhambra pozostaje w ścisłej czołówce oszczędnych vanów za sprawą niskiego zużycia paliwa i emisji CO2. Dzięki nowej technologii, zapewnia najlepsze możliwe połączenie dynamicznej jazdy i komfortu” – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT.

Z zakresu bezpieczeństwa SEAT Alhambra będzie posiadał nowej generacji systemy multimedialne SEAT Easy Connect, Automatyczny System Hamowania Pokolizyjnego czy czujnik martwego pola. Nowością będzie także adaptacyjne zawieszenie DCC, pozwalające na więcej radości ze wspólnej jazdy. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu i dynamicznej naturze, w tym aucie każda chwila i każdy kilometr sprawią radość nie tylko kierowcy, ale także wszystkim pasażerom.

Leave a Reply