SUV Korando otrzymuje w tym roku wiele ulepszeń, m.in. nowy, stylowy wygląd, więcej wyposażenia i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dużej przeróbce poddany został przód samochodu, szczególnie maskownica i reflektory, które wyrażają wigor Nowego Korando. Rozpoczęcie sprzedaży w Europie planowane jest na drugi kwartał 2017 r.

Nowy Korando zaprojektowany został z myślą o młodych rodzinach, które wybierają aktywny styl życia. Oferując mnóstwo przestrzeni dla dorastających dzieci oraz ich sprzętu sportowego, trafi on do tych klientów, którzy potrzebują samochodu zdolnego podołać wszystkim wyzwaniom rodzinnego życia.

Nowy projekt frontu emanuje energią i siłą, wąska maskownica rozciągająca szeroko na boki swoje skrzydła tworzy wraz ze stylowymi reflektorami harmonijnie przyjemną linię. Światła do jazdy dziennej składające się z 11 lamp LED o wysokiej luminescencji z osobnymi soczewkami wyróżniają się i poprawiają widoczność oraz dopełniają nowy wygląd charakterystyczny dla samochodów SsangYonga.

Tył samochodu podkreślony został poprzez wyróżnienie zderzaka przy pomocy dwukolorowego malowania i podwójną końcówką rury wydechowej, charakterystyczną dla samochodów mniej grzecznych, lubiących jazdę po wertepach oraz sportową. Stylowy wygląd uzupełniają nowe 18-calowe felgi typu „diamond”, dobrze współgrające z ciemnym wykończeniem boków pojazdu.

W modelu przygotowanym na 2017 r. ulepszono także wnętrze. Do dyspozycji kierowcy oddano nową, ergonomiczną kierownicę. Umieszczono na niej przyciski do sterowania systemem audio i tempomatem.

Następnie, nowe zegary o wysokiej klarowności dają kierowcy możliwość przełączania pomiędzy sześcioma kolorami podświetlenia w zależności od preferencji. Cała tablica rozdzielcza otrzymała bardziej luksusowy i sportowy wystrój, nowe materiały i chromowe akcenty. Podczas gdy faktura tablicy rozdzielczej wykonana została we wzorze geometrycznym, to wykończenia drzwi – węglowym.

Aby znacząco polepszyć bezpieczeństwo, nowy samochód posiada kamerę z tyłu, co pozwala kierowcy monitorować “martwe punkty” podczas parkowania lub powolnej jazdy. Do wyboru klientów oddano 7-calowy wyświetlacz kolorowy z funkcją wyświetlania ekranu smartfona lub innego urządzenia przenośnego przy pomocy kabla HDMI lub 7-calowy system nawigacji TomTom: oba wspierają wyświetlanie obrazu z kamer, system głośnomówiący Bluetooth oraz mają możliwość podłączenia iPoda.

Zobacz również:   Mercedes-AMG C 63 Coupé: Najbardziej sportowa Klasa C wszech czasów

W swojej klasie Nowe Korando dysponuje jedną z największych przestrzeni wewnętrznych, a oprócz wygodnego układu foteli dla pięciu dorosłych osób, posiada również całkowicie płaską podłogę w drugim rzędzie, gdzie fotele także są wychylane do tyłu i podgrzewane. Fotele składają się w proporcji 60:40 zupełnie płasko, ułatwiając załadunek jak największej ilości bagażu.

Nowe Korando napędzane jest jednym z dwóch silników. Pierwszy z nich to 2,2-litrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem spełniający normę Euro 6, drugi zaś to 2-litrowy silnik benzynowy (w zależności od rynku). Klienci mogą także wybrać pomiędzy 6-biegową skrzynią ręczną oraz opcjonalną 6-biegową automatyczną skrzynią Aisin, zapewniającą płynną i dynamiczną zmianę biegów, komfortową jazdę i dynamiczne przyspieszenie. Samochód może mieć napęd na przednią oś, bądź inteligentny napęd na dwie osie umożliwiający przełączanie w czasie jazdy, co czyni z Nowego Korando wymarzony samochód rekreacyjny.

1 KOMENTARZ

  1. Byłem na jeździe próbnej tym nowym korando i rzeczywiście dobrze się prowadzi. Stylistyka też ciekawa. Mocny zawodnik z typowym miejskim wyglądem. Teraz proponują na niego rabat, więc poważnie się zastanawiam nad zakupem.

Leave a Reply