Nowy Touran w polskich salonach

Der neue Volkswagen Touran

  • Nowy Touran jest dostępny w programie Easy Drive już za 824 zł miesięcznie
  • Minivan Volkswagena jest teraz jeszcze bardziej przestronny, dysponuje największym bagażnikiem w klasie
  • Auto ma wyrazisty design i jest oferowane z oszczędnymi silnikami spełniającymi normę Euro 6
  • Nowy Touran może być wyposażony w najnowsze systemy asystujące i najnowocześniejsze urządzenia multimedialne

Der neue Volkswagen Touran

W salonach Volkswagena zadebiutował nowy Touran. Samochód został opracowany całkowicie od nowa i może być wyposażony w liczne nowoczesne systemy poprawiające bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Nowy Touran ma bardzo obszerne wnętrze, które można konfigurować na wiele sposobów oraz nowe oszczędne silniki, a także najnowsze  systemy multimedialne. W podstawowej wersji nowy minivan Volkswagena kosztuje w Polsce 82.390 zł.

Der neue Volkswagen Touran

Dzięki programowi finansowemu Easy Drive nowym Volkswagenem Touranem można wyjechać z salonu inwestując jedynie 824 zł* miesięcznie. Szczegółowe kalkulacje można sprawdzić konfigurując samochód na stronie www.volkswagen.pl. Dodatkowo, program Easy Drive obejmuje zakup korzystnego finansowo ubezpieczenia.

This slideshow requires JavaScript.

Dynamiczną stylistykę nowy Touran łączy z zaletami praktycznymi, jego wnętrze zaprojektowano w całkowicie nowy sposób. Dzięki systemowi składania foteli – Easy Fold, z uchwytami Isofix – wnętrze można dopasowywać do chwilowych potrzeb transportowych. O ogromnej funkcjonalności nowego Tourana świadczy też liczba 47 schowków oraz bagażnik o pojemności 743 l (w wersji 5-miejscowej); za dopłatą auto jest też dostępne z siedmioma fotelami. Trzystrefowa klimatyzacja Pure Air Climatronic (seryjna w wersji Highline) z nowoczesnym filtrem antyalergicznym zapewnia świeże powietrze. W drugim rzędzie, na trzech siedzeniach można zamontować obok siebie trzy dziecięce foteliki.

Der neue Volkswagen Touran

Wydajność i radość z jazdy to cechy charakterystyczne silników nowego modelu. Do wyboru są trzy benzynowe jednostki TSI o mocy 110 KM, 150 KM i 180 KM oraz trzy diesle TDI, osiągające także moc 110 KM, 150 KM i 190 KM. Te nowoczesne silniki spełniają normę emisji spalin Euro 6 i są do 19% oszczędniejsze niż poprzednio stosowane jednostki napędowe. Tourana seryjnie wyposaża się w system Start-Stop oraz w system odzyskiwania energii hamowania. Na uwagę zasługuje jednostka 1.6 TDI o mocy 110 KM z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią DSG, która potrzebuje średnio zaledwie 4,1 l paliwa na 100 km.

Zobacz również:   Najpopularniejsza hybryda w Polsce to ...

This slideshow requires JavaScript.

Liczne nowe systemy asystujące oraz multimedialne wyznaczają nowe standardy wśród aut tej klasy. Obok seryjnego systemu, który automatycznie hamuje auto po kolizji, Touran może też być wyposażony w system automatycznej regulacji odległości od poprzedzającego auta (ACC), w system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (City), system wspomagający jazdę w korku, aktywny system ochrony pasażerów, system Side Assist z asystentem parkowania oraz w Trailer Assist, który ułatwia manewrowanie samochodem z przyczepą. Ponadto, nowością w Touranie jest funkcja Easy Open, dzięki której pokrywa bagażnika unosi się automatycznie, gdy osoba stojąca za autem wykona odpowiedni ruch stopą. Po raz pierwszy kierowca w Touranie ma możliwość wyboru trybu jazdy; auto wyposażono również w reflektory z diodami LED.

This slideshow requires JavaScript.

W nowym Touranie dostępne są cztery systemy radiowe i radiowo-nawigacyjne. Do trzech najbogatszych urządzeń multimedialnych Volkswagen przygotował system App Connect. Dzięki niemu poprzez aplikacje Car Play (Apple), Android Auto (Google) oraz MirrorLink TM większość smartfonów można zintegrować z systemem multimedialnym samochodu i korzystać z różnych aplikacji.

* Przykład dotyczy zakupu samochodu na kredyt w programie Easy Drive, przy wpłacie 20 procent wartości pojazdu, okresie finansowania 4 lata i limicie przebiegu 20.000 km na rok.

Leave a Reply