Odnowiony Fiat Panda MY 2017 jest już w sprzedaży w Polsce. Model zachowuje wszystkie cechy, które przyczyniły się do jego sukcesu i które leżą u podstaw funkcjonalności samochodów rodziny Fiata: charakter, praktyczność i prostota. Od momentu swojej premiery na rynku, Panda wyróżnia się niepowtarzalnym stylem i charakterystycznymi cechami, podkreślającymi różne przeznaczenie modelu: samochód miejski, 4×4 i Cross. Temperamenty te łączy funkcjonalność i prostota: superkompaktowe wymiary nadwozia, maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej, możliwość konfiguracji dla różnych potrzeb transportowych, szeroki wybór silników i kombinacji kolorystycznych wnętrza i nadwozia, które spełniają wszystkie wymagania. Prostą ofertę uzupełnia nowy system multimedialny UconnectTM, specjalna aplikacja Panda UConnect i bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa czynnego.

160915_fiat_panda_002

Wymiary nadal pozostają te same: 365 cm długości, 164 cm szerokości i 155 cm wysokości. Nowością są dwa nowe kolory nadwozia i dwa nowe wzory obręczy kół. Dwie współczesne kolorystyki nadwozia idealnie wyrażają nowoczesny styl Pandy. Czerwony, pastelowy lakier Amore podkreśla dynamiczny charakter samochodu miejskiego, natomiast szary, metaliczny lakier Colosseo podkreśla nowoczesny, techniczny charakter gamy miejskich SUV-ów.

160915_fiat_panda_05

Nowe wnętrze Pandy. Kierownica jest przyjemna w dotyku i zwiększa ergonomię poprzez zastosowanie nowoczesnych podwójnych ramion dostępnych w dwóch wersjach wykończenia, srebrnym lub tytanowym, idealnie pasujących do deski rozdzielczej i tapicerki foteli. W wersji Fresh i Easy debiutują srebrne elementy wykończenia ramion kierownicy i sterowanie radiem z kierownicy pokrytej skórą, która jest w standardzie w wersji Lounge.

160915_fiat_panda_08

Grafika deski rozdzielczej również została odnowiona, aby poprawić ogólną czytelność, dzięki bardziej nowoczesnemu wzornictwu. Tapicerka foteli jest całkowicie odnowiona, dzięki nowym grafikom i kolorom dla wszystkich poziomów wyposażenia. Nowe kombinacje kolorów i wzory tkanin ozdobione są kontrastowymi przeszyciami. Wersje Easy i Lounge wyróżniają się elementami geometrycznymi, które nadają całości elegancki, a zarazem nowoczesny styl. We wnętrzu Pandy 4×4 wyróżnia się tkanina o ciekawym wzorze w środkowej części foteli, podkreślająca jednocześnie wyszukany charakter i solidność tego modelu.

160915_fiat_panda_006

Pięciodrzwiowa Panda może wygodnie pomieścić pięć osób, dysponując ponadto należącym do największych w swej klasie bagażników o pojemności 225 litrów, powiększającym się do 870 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń. Ze względu na modułowość przestrzeni, liczne schowki i półki oraz mnogość konfiguracji przednich i tylnych siedzeń, Fiat Panda odznacza się licznymi możliwościami i ogromną swobodą jego użytkowania.

Zobacz również:   Nowa Honda HR-V będzie jednym z najbardziej wydajnych aut w swojej klasie

160915_fiat_panda_015

Panda może poszczycić się szeroką gamą silników. Wszystkie spełniają normę Euro 6 i zostały zaprojektowane do różnych zadań.  Na szczególną uwagę zasługują: silnik benzynowy 1.2 o mocy 69 KM, dwucylindrowy 0,9-litrowy silnik benzynowy TwinAir o dwóch różnych poziomach mocy – 85 i 90 KM i silnik turbo diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.

160915_fiat_panda_001

Standardowe wyposażenie podstawowej wersji Easy obejmuje radioodtwarzacz i klimatyzację manualną. Natomiast wersje Lounge, 4×4 i Cross oferują w standardzie nowy system multimedialny UconnectTM z obsługą smartfonów i dedykowaną aplikację „Panda UConnect” dla Androida i iOS. Radio Uconnect ma następujące funkcje: Bluetooth 2.1, przetwarzanie strumieniowe audio, gniazdo USB w schowku, system rozpoznawania głosu, port USB do ładowania (umieszczony na desce rozdzielczej), port AUX (w schowku), MP3, interfejs „Panda Uconnect” poprzez Bluetooth.

160915_fiat_panda_008

Dzięki aplikacji można swobodnie korzystać z telefonu w samochodzie, traktując go prawie, jak jego wyposażenie, sterując bezpośrednio ekranem urządzenia, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji multimedialnych: włączenie stacji radiowych, wybieranie list odtwarzania, regulacja głośności, zarządzanie połączeniami i SMS-ami, sprawdzanie wiadomości lub prognozy pogody w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji można uzyskać dostęp do serwisów do streamingu muzyki, jak Deezer czy TuneIn. Dodatkowo dostępne są serwisy, jak Find myCar, który pomaga zapamiętać, gdzie zaparkowano samochód, eco:Drive, który doradza kierowcom, co robić, by ich styl jazdy był bardziej przyjazny dla środowiska, Find Workshop, by znaleźć najbliższy warsztat Fiata oraz my:Car, dzięki ostrzeżeniom w czasie rzeczywistym, przypomnieniom o przeglądach okresowych oraz interaktywnej instrukcji użytkownika, kierowca może lepiej zarządzać utrzymaniem i konserwacjom swojego samochodu oraz bezpośrednio wezwać pomoc drogową lub skontaktować się z Działem Obsługi Klienta Fiat.

160915_fiat_panda_004

Wreszcie, wystarczy jedno kliknięcie na odpowiedni skrót, by wejść do ulubionej aplikacji Sat Nav na smartfonie, jak Google Maps czy Waze. Interfejs Panda Uconnect jest zaprojektowany tak, aby kierowca mógł używać smartfona w samochodzie, pozwalając ograniczyć ewentualne rozproszenie uwagi i umożliwiając kierowcy skupienie się na drodze podczas korzystania z licznych jego funkcji. Z większości funkcji można korzystać tylko, gdy smartfon jest połączony

Leave a Reply