208_1502STYP001

Trzy lata po swoim debiucie rynkowym PEUGEOT 208 – najlepiej sprzedający się model Marki – prezentuje się w nowym wydaniu. Styl nowego PEUGEOT 208 staje się bardziej wyrazisty, sportowy i rasowy zarazem, dzięki drapieżnemu rysunkowi montowanych w standardzie świateł dziennych typu 3D LED, energetycznemu kolorowi nadwozia Orange Power i nowej ofercie elementów umożliwiających personalizację samochodu. Gama została poszerzona o wersje GT Line i GTi by PEUGEOT Sport, które podkreślają aspiracje Marki. Pojawia się również nowe wyposażenie, ułatwiające jazdę po mieście (system aktywnego hamowania Active City Brake, funkcja MirrorScreen, kamera cofania, system Park Assist). W silnikach PureTech i BlueHDi zastosowano najnowsze rozwiązania pozwalające na spełnienie norm Euro 6. W ofercie pojawi się również najoszczędniejszy silnik na świecie spalający jedynie 3 l/100 km i emitujący 79 g CO2/km! Sprzedaż Nowego PEUGEOT 208 w Europie rozpocznie się w czerwcu br.

Nowe możliwości personalizacji zgodnie z duchem czasów

Nowy PEUGEOT 208 jest zdecydowanie samochodem swoich czasów i oprócz bogatej gamy wersji i wyposażenia proponuje również oryginalną ofertę personalizacji, wnoszącą powiew świeżości na rynku. Montowane fabrycznie pakiety personalizacji nadwozia, w tym MENTHOL White, są dostępne już od drugiego poziomu wyposażenia. Białe akcenty kolorystyczne pakietu MENTHOL White wnoszą do wnętrza auta nutę dynamiki i elegancji. Każdy z zestawów obejmuje:

 • Grill „EQUALIZER” znakowany termicznie w kolorze z efektem 3D*;
 • Czarną błyszczącą listwę ozdobną grilla;
 • Czarne lśniące obramowania świateł przeciwmgielnych z grawerowaną laserowo cienką, kolorową linią*;
 • Kolorowe oznakowanie PEUGEOT z przodu i tyłu*;
 • Obudowy lusterek bocznych w kolorze perłowo czarnym i dodatkowo barwione kierunkowskazy*.

Dodatkowy pakiet personalizacji nadwozia oraz pakiety personalizacji wnętrza kabiny pojawią się w momencie wejścia modelu do sprzedaży.

Wersja GT Line dostępna z 3- lub 5-drzwiowym nadwoziem i silnikami: benzynowym 1.2 l PureTech 110 S&S i wysokoprężnymi 1.6 l BlueHDi 100 i 120, jest opracowana na bazie trzeciego poziomu wyposażenia i wyróżnia się następującymi elementami zewnętrznymi:

 • Grill „EQUALIZER” znakowany termicznie w kolorze czerwonym z efektem 3D*;
 • Błyszcząca, chromowana listwa ozdobna osłony grilla i takie same obramowania świateł przeciwmgielnych
 • Specjalne aluminiowe obręcze 17” CAESIUM z diamentowym połyskiem;
 • Obudowy lusterek bocznych w kolorze perłowo czarnym;
 • Chromowane obramowanie szyb bocznych;
 • Chromowana końcówka wydechu;
 • Oznakowanie GT Line na grillu, błotnikach i tylnej klapie;
 • Czerwony napis PEUGEOT z przodu i z tyłu.

Wprowadzono również liczne zmiany w kabinie, która zyskała zdecydowanie sportowy i ekskluzywny charakter:

 • Sportowe fotele pokryte częściowo skórą ekologiczną w kolorze czarnym i czerwonym;
 • Czerwone przeszycia na siedzeniach, podłokietnikach w płatach drzwi, mieszku dźwigni zmiany biegów i pokrytej skórą dźwigni zmiany biegów (tak jak w GTi);
 • Błyszczące, czarne narożniki drzwi, w drzwiach przednich dodatkowo z cienkim czerwonym paskiem (tak jak w GTi);
 • Sportowa, spłaszczona kierownica, z czerwonymi przeszyciami i matowo wykończoną, chromowaną plakietką;
 • Czarne pasy bezpieczeństwa z czerwonym brzegiem (tak jak w GTi);
 • Aluminiowe nakładki na progi drzwi z napisem PEUGEOT;
 • Aluminiowe pedały.

Nowa wersja GT Line, plasująca się pomiędzy najbogatszymi wersjami modelu PEUGEOT 208 a sportową wersją GTi, wzbogaca gamę i stanowi kolejny przykład strategii Marki polegającej na stałym rozszerzaniu wyposażenia modeli.

208_1502STYP005

Coraz szerszy dostęp do mobilnych technologii na pokładzie samochodu

Nowy PEUGEOT 208 oferuje funkcję MirrorScreen, umożliwiającą użytkownikowi wyświetlenie ekranu smartfona, kompatybilnego z Mirrorlink®  lub Carplay®,  na ekranie dotykowym samochodu, co pozwala łatwiej korzystać z zainstalowanych w nim aplikacji. Rozwiązanie to łączy w sobie szereg zalet, ponieważ nie wpływa na widoczność i ergonomię aplikacji mobilnych ani na poziom bezpieczeństwa, umożliwiając równoczesne korzystanie z ekranu dotykowego PEUGEOT 208.

Zarządzanie dostępem do aplikacji zmienia się w zależności od sytuacji, w jakiej w danym momencie znajduje się samochód. Podczas jazdy kierowca może korzystać wyłącznie z aplikacji przydatnych podczas prowadzenia, na przykład z nawigacji, lub z aplikacji typu infotainment, takich jak radio internetowe. Wśród opracowanych dotychczas kompatybilnych aplikacji warto wymienić iCoyote, Parkopédia, Glympse, aplikację nawigacji Sygic.

Zobacz również:   Polskie ceny Alfy Romeo Stelvio!

 

W ofercie PEUGEOT 208 jest również dostępna aplikacja PEUGEOT Connect SOS & Assistance, umożliwiająca automatyczne wysłanie powiadomienia i wezwanie pomocy drogowej z lokalizacją pojazdu oraz wysłanie właściwych służb ratowniczych w razie wystąpienia problemów. Ta usługa jest prekursorem dzisiejszych usług, jako że jest dostępna od 2003 roku. Od 2010 roku jest obsługiwana za pośrednictwem niezależnego modułu telematycznego. Już ponad milion samochodów PEUGEOT na terenie Europy jest wyposażonych lub kompatybilnych z Peugeot Connect SOS & Assistance.

W celu zapewnienia coraz wyższego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, oferta jest stale wzbogacana o  nowe pakiety usług mobilnych. Znajdujące się obecnie w ofercie dla klientów indywidualnych pakiety PEUGEOT Connect Packs obejmują:

 • Pakiet Monitoring: wirtualna książka przeglądów oraz zaleceń w zakresie eko-jazdy dostosowanych do stylu jazdy danego kierowcy;
 • Pakiet Mapping: ostrzeżenia wysyłane drogą mailową o użytkowaniu samochodu poza wstępnie ustaloną strefą lub przedziałem czasowym wraz z wyświetlaniem aktualnych i poprzednich tras przejazdu;
 • Pakiet Tracking: geolokalizacja samochodu w razie kradzieży.

Również aplikacje PEUGEOT Connect Apps mogą być dostępne za pośrednictwem ekranu dotykowego PEUGEOT 208 dzięki oferowanemu w opcji modemowi 3G. Dzięki pakietowi 18 usług łączności ze światem, kierowca zyskuje dostęp w czasie rzeczywistym do szeregu praktycznych informacji ułatwiających codzienne prowadzenie samochodu: wolne miejsca postojowe w okolicy, ceny paliw na najbliższych stacjach benzynowych, informacje o ruchu drogowym, prognoza pogody, informacje turystyczne z przewodnika Michelin, książka telefoniczna, a także do aplikacji TripAdvisor oraz Coyote (dostępnych zależnie od kraju).

Silniki:

 • 1.0 PureTech 68 KM, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach i emisji102 g/km;
 • 1.2 PureTech 82 KM, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach i emisji 99 g/km;
 • 1.2 PureTech 82 KM, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach i emisji 104 g/km;
 • 1.2 PureTech 82 KM S&S, ze zautomatyzowaną skrzynią biegów o 5 przełożeniach; i emisji 97 g/km;
 • 1.2 PureTech 110 KM S&S, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach i emisji 103 g/km;
 • 1.2 PureTech 110 KM S&S EAT6, z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i emisji 104 g/km;
 • 1.6 THP 165 KM S&S, z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i emisji 129 g/km;
 • 1.6 THP 208 KM S&S, z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach i emisji 125 g/km;
 • 1.6 BlueHDi 75 S&S i 1.6 BlueHDi 100 S&S, współpracujących z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, których wersje standardowe (bez systemu S&S w wersji o mocy 75 KM) emitują odpowiednio 90 g i 87 g CO2/km, a wersje o bardzo niskim zużyciu paliwa emitują zaledwie 79 g CO2/ km przy zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 3 litry na 100 km.
 • Silnik 1.6 BlueHDi 120 S&S, współpracujący z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, emituje zaledwie 94 g CO2/ km, zapewniając przy tym wysoki poziom osiągów i przyjemności użytkowania.

208_1502STYP003

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

 

Oprócz wysokiego poziomu komfortu i przyjemności jazdy PEUGEOT 208 jest również w standardzie wyposażony w komplet systemów podnoszących bezpieczeństwo, które zapewniły mu zdobycie pięciu gwiazdek EuroNCap (ESP, ABS, AFU, REF). Wysoki poziom bezpieczeństwa biernego i pojawienie się systemu aktywnego hamowania Active City Brake sprawiają, że nowy PEUGEOT 208 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w tym segmencie.

Nowy model będzie produkowany w Poissy (Francja) i Trnawie (Słowacja) z przeznaczeniem na wszystkie rynki europejskie. Jego sprzedaż ruszy w połowie czerwca 2015.

Leave a Reply