Nowa generacja. Przełomowa. Cyfrowa. W miejskim stylu. Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie smart zaprezentuje całkowicie odmienione – wizualnie i cyfrowo – modele fortwo i forfour. Ich progresywny design skrywa inteligentne funkcje łączności oraz wyłącznie elektryczno-akumulatorowe zespoły napędowe. Efekt: nowe smarty fortwo coupé, fortwo cabrio i forfour oferują zrównoważoną, kompleksową koncepcję mobilności.

Odnowione wnętrze zwraca przede wszystkim uwagę nowymi, rozbudowanymi schowkami i przeprojektowaną koncepcją interfejsu użytkownika. Najnowsza generacja systemów informacyjno-rozrywkowych obejmuje integrację ze smartfonami, a zatem oferuje klientom ich własne, cyfrowe środowisko użytkownika na desce rozdzielczej samochodu.

Czy to sprawdzenie informacji dotyczących samego samochodu, ładowania, parkingu, wskazówek na temat dojazdu, czy efektywne „tankowanie” smarta, dzielenie się nim z rodziną i znajomymi, czy też łatwe odnalezienie drogi do samochodu – „apka” smart EQ control oraz usługi „ready to” pozwalają robić to wszystko za pomocą intuicyjnych aplikacji mobilnych. Zupełnie nowy interfejs użytkownika sprawia, że ich obsługa jest dziecinnie prosta, a każdy smart staje się samochodem naprawdę połączonym ze światem.

Nowa struktura poziomów wyposażenia została radykalnie uproszczona – zgodnie z koncepcją smarta. Bazowy model występuje w trzech liniach wyposażenia: passion, pulse oraz prime. Ponadto klienci mogą wybrać jeden z trzech pakietów wyposażenia: Advanced, Premium lub Exclusive, a na koniec preferowany kolor. Gotowe. W efekcie każdego smarta można w pełni dostosować do swoich potrzeb w zaledwie trzech krokach.

W pełni elektryczny napęd otwiera nowy wymiar radości z jazdy. W skrócie: dostępny natychmiast moment obrotowy, płynne przyspieszenie i niemal absolutna cisza. Nowe smarty korzystają ze wszystkich zalet techniki napędu elektrycznego. Za sprawą przemyślanej architektury i powrotu do samych korzeni marki ich konstrukcja pozostaje lekka i przyjazna pod względem zasobów, oferując zrównoważoną mobilność w obszarach metropolitarnych.

Opcjonalna ładowarka pokładowa o mocy 22 kW, wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, sprawia, że nowe smarty można naładować w zakresie od 10% do 80% w niecałe 40 minut – gdy tylko możliwe jest ładowanie trójfazowe (w zależności od lokalnych warunków). Dzięki współpracy z dostawcą usług ładowania, firmą Plugsurfing, klienci mogą teraz korzystać z praktycznie wszystkich stacji ładowania. Rejestracja i opłaty odbywają się za pomocą całkowicie nowej aplikacji smart EQ control.

Zobacz również:   Infiniti Q30 najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym 2015 roku według Euro NCAP

Dodaj komentarz