Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, bardzo przestronny i wszechstronny w środku, z modnym dwukolorowym nadwoziem i atrakcyjną sylwetką samochodu sportowo-użytkowego — taki jest zupełnie nowy Opel Crossland X. Ten wszechstronny miejski crossover (Crossover Utility Vehicle — użytkowy crossover) jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla, podobnie jak bestsellerowa Mokka X należy on do segmentu B. W bieżącym roku zaprezentowany zostanie także większy, kompaktowy (segment C) model Grandland X. Firma Opel rozpoczyna tym samym swoją ofensywę produktową „7 w 17”: w 2017 roku producent wprowadzi aż 7 nowych modeli, w tym dwa pojazdy z rodziny X, łączące najlepsze cechy różnych grup samochodów: odważną stylistykę, zalety SUV‑a i atrybuty miejskiego stylu życia. Każdy z tych modeli Opla oferuje coś eXtra. Opel Crossland X zadebiutuje 1 lutego w Berlinie.

W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła, pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak doskonale sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy Crossland X mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy. Kierowca i pasażerowie siedzą zatem wyżej, co przekłada się na bardzo dobrą widoczność. Nabywcy poszukujący intensywniejszych wrażeń mogą zwiększyć poczucie przestrzeni, zamawiając opcjonalny panoramiczny szklany dach.

Ponadto, ta nowość rynkowa oferuje wyjątkowe innowacje, za sprawą których codzienna jazda jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i łatwiejsza. Opcjonalne adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz projekcyjny head-up i panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla znakomite opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz dużym, 8‑calowym ekranem dotykowym.

Zobacz również:   INFINITI QX50

Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą podróżować w nagradzanych i atestowanych przez AGR (Akcję na rzecz Zdrowych Pleców) ergonomicznych fotelach. Opel jako jedyny oferuje taki komfort w tym segmencie (zarówno w modelu Crossland X, jak i w modelu Mokka X). Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 410 litrów — także pod tym względem Crossland X plasuje się w czołówce swojej klasy. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika. Dzięki temu Crossland X jest jeszcze bardziej wszechstronny.

„Popyt na małe SUV‑y i crossovery dostosowane do jazdy w mieście znacząco rośnie. Crossland X, łączący atrakcyjne, inspirowane pojazdami sportowo-użytkowymi wzornictwo, znakomite wyposażenie z zakresu łączności oraz wysokie walory praktyczne, jest już drugim mocnym przedstawicielem naszej marki w tej klasie pojazdów, obok sportowej Mokki X” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Zwinny Crossland X zapewnia przyjemność z jazdy, emanując miejskim stylem. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno na wielkomiejskich ulicach, jak i w czasie wypadów za miasto”.

Segment CUV/SUV B rozwija się błyskawicznie, zwiększając się pięciokrotnie od 2010 roku. Jednym z bestsellerów, a tym samym wyznaczników trendów, jest Opel Mokka X. Crossland X doda teraz nowy impuls do rozwoju tego szybko zyskującego na popularności segmentu pozycjonowanego poniżej tradycyjnej klasy kompaktowej i zapewni dodatkowy wzrost marce Opel.

 

Leave a Reply