Opel zebrał już 30 000 zamówień na nową Astrę

295982 kopia

  • Dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann: „Astra to najlepszy Opel jaki do tej pory powstał”
  • Przyspieszenie ofensywy produktowej: 29 nowych modeli marki Opel do 2020 roku
  • Dyrektor generalna GM, Mary Barra: „Chcemy być numerem dwa w Europie”
  • Pionier łączności z systemem Opel OnStar

296114 kopia

66. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny we Frankfurcie rozpoczął się dla firmy Opel od światowej premiery nowej generacji modelu Astra, która odbyła się tam właśnie dzisiaj. Jest to także początek nowej ery w historii firmy. „Nowa Astra to najlepszy Opel jaki do tej pory powstał, pod wieloma względami stanowi ona jakościowy skok dla naszej marki” — powiedział dyrektor generalny Grupy Opel dr Karl-Thomas Neumann, otwierając stoisko Astra Galaxy dla gości oficjalnej konferencji prasowej. „Cały zespół wykonał ogromną pracę przy nowej Astrze. To kolejny rozdział w historii wielkiego powrotu Opla” – dodała Mary Barra, dyrektor generalna General Motors. Jedenasta generacja kompaktowego Opla jest nie tylko lżejsza, zwrotniejsza i bardziej efektywna w porównaniu z poprzednimi modelami, ale także oferuje wyposażenie wcześniej dostępne tylko w pojazdach z wyższych segmentów. Po prezentacji 5‑drzwiowej Astry do dyrektora generalnego Grupy Opel obecnego na liczącym ponad 3300 m2 powierzchni stoisku firmy Opel (nr D09 w hali 8.0) dołączyła dyrektor generalna GM, Mary Barra, aby uczestniczyć w premierze Astry Sports Tourer. 30 000 już złożonych zamówień oznacza, że samochód odniósł ogromny sukces, zanim jeszcze został oficjalnie wprowadzony na rynek.

296115 kopia

Dyrektor generalna GM Mary Barra: przyspieszenie ofensywy produktowej i nowy model flagowy

Mary Barra, dyrektor generalna General Motors, również przekazała kilka ważnych informacji dotyczących europejskich produktów koncernu i ofensywy modelowej. „Zamierzamy przyspieszyć ofensywę modelową marki Opel: w latach 2016–2020 wprowadzimy na rynek 29 nowych aut, w tym samochód elektryczny oraz drugi model flagowy obok Insignii. Produkcja tego zupełnie nowego pojazdu sportowo-użytkowego, wraz z którym marka zaoferuje kolejne interesujące rozwiązania techniczne, rozpocznie się w Rüsselsheim jeszcze przed końcem dekady”. Cel na przyszłość jest jasno określony: Opel będzie zdecydowanie dążył do zajęcia drugiego miejsca wśród największych producentów samochodów na rynku europejskim do 2022 roku, po umocnieniu się na trzeciej pozycji wśród producentów samochodów osobowych w Unii Europejskiej w ubiegłym roku.

296116 kopia

Jedną z najważniejszych rozwijanych technologii jest jazda autonomiczna, nad którą intensywnie pracują specjaliści z GM i firmy Opel. „W ciągu najbliższych pięciu–dziesięciu lat w branży motoryzacyjnej czeka nas więcej zmian niż w ostatnim półwieczu” — powiedziała Barra, deklarując również, że jedną z wizji jest całkowite wyeliminowanie wypadków. „Nowy Opel Astra z aktywnymi systemami bezpieczeństwa jest ważnym krokiem w tym kierunku” — dodała dyrektor generalna GM.

296117 kopia

Dr Neumann: nowa Astra wprowadza technologie z klasy luksusowej do segmentu kompaktowego

Na przykładzie najnowszego kompaktowego Opla dokładnie widać, jak szybko wizja może stać się rzeczywistością. „W nowej Astrze realizujemy nową filozofię projektowania pojazdów, którą prezentowaliśmy na IAA dwa lata temu w aucie Monza Concept. Kompaktowe nadwozie, przestronne wnętrze oraz minimalistyczne i muskularne wzornictwo, a także wyznaczające trendy systemy cyfrowej łączności” — wymienił najważniejsze cechy potencjalnego kompaktowego bestsellera dr Neumann.

296118 kopia

Hasło „efektywność”: Astra najnowszej generacji jest oparta na nowej, lekkiej architekturze pojazdu. Każdy element zoptymalizowano pod względem masy, dzięki czemu nowy model jest nawet o 200 kilogramów lżejszy od dotychczasowego. Doskonale pasują do niego mocne, oszczędne i ekologiczne jednostki napędowe najnowszej generacji. „Nowe silniki ułatwią Astrze dotarcie na szczyt jej segmentu” — stwierdził dyrektor generalny Grupy Opel.

Zobacz również:   Ford testuje autonomiczną jazdę w zimowych warunkach

296119 kopia

Hasło „łączność”: Producent z Rüsselsheim wprowadził przełomowe rozwiązania w zakresie łączności w postaci systemów multimedialnych IntelliLink nowej generacji z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto oraz systemu Opel OnStar. Ten osobisty opiekun kierowcy to swoisty anioł stróż zapewniający łączność i dostęp do usług. Do pokładowego punktu dostępowego Wi‑Fi z mocną anteną można podłączyć jednocześnie nawet siedem urządzeń mobilnych. „OnStar jest unikatowy w skali europejskiej. Opel wyznacza trendy tej w dziedzinie” — powiedział dr Neumann.

296120 kopia

To jednak nie wszystko,nowa Astra jest pierwszym samochodem kompaktowym z inteligentnymi, nieoślepiającymi matrycowymi reflektorami LED IntelliLUX®. Oprócz nich w modelu zastosowano szereg praktycznych detali oraz innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę. Na przykład tylną klapę w Astrze Sports Tourer można otworzyć i zamknąć, wykonując odpowiedni ruch stopą pod tylnym zderzakiem.

296121 kopia

„Konsekwentnie realizujemy naszą filozofię oferowania technologii z wyższych segmentów wszystkim klientom marki Opel w przystępnych cenach” — wyjaśnił Neumann. „Nowa Astra zajmuje także czołowe miejsce w swojej klasie pod względem niskich całkowitych kosztów posiadania. Przekonacie się: nowa efektywność naprawdę się opłaca”.

296122 kopia

Piłka nożna na stoisku Opla: Jürgen Klopp i gwiazdy Bundesligi w Astra Galaxy

W najbliższych dniach stoisko Astra Galaxy odwiedzą znakomici goście ze świata futbolu. Pierwszym z nich będzie w sobotę (19 września) Jürgen Klopp. Przekaże on wpływy ze sprzedaży samochodu BVB-ADAM na akcję charytatywną „Ein Herz for Kinder” (Serce dla dzieci). Będzie on także towarzyszył dyrektorowi generalnemu Grupy Opel, dr. Karlowi-Thomasowi Neumannowi, podczas zaplanowanej na godzinę 11:00 prezentacji kampanii reklamowej nowej Astry. Następnego dnia od godziny 11:00 do Petera Christiana Küsperta, wiceprezesa ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, dołączy zespół i zarząd klubu piłkarskiego Mainz 05. Menedżer klubu Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, nowy trener drużyny, Thomas Tuchel, oraz trzej zawodnicy Borussii będą udzielać wywiadu na stoisku firmy Opel od godziny 14:00 w czwartek (24 września). Natomiast w niedzielę (27 września) od godziny 11:00 stoisko Astra Galaxy będzie zwiedzać delegacja klubu Bayer 04 Leverkusen z trenerem, Rogerem Schmidtem, i dyrektorem sportowym, Rudim Völlerem, na czele.

296123 kopia

Leave a Reply