Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Suzuki Jimny

Tak wygląda nowy offroader od Suzuki

Nowy Suzuki Jimny pozostawia swoją ideę malutkiego auta terenowego zapakowanego w kanciastą bryłę o klasycznym wyglądzie. Nowy Jimny otrzymał przeprojektowany przedni grill połączony z okrągłymi reflektorami. Z tyłu jest jeszcze bardziej sztampowy. Mamy tu prostokątne światła umieszczone nisko w zderzaku i zapasowe koło na klapie bagażnika. Podstawowe modele otrzymają stalowe obręcze, a aluminiowe felgi będą dostępne w bogatszych wersjach wyposażenia.

Wnętrze przypomina swojego poprzednika. Chociaż zostało całkowicie przeprojektowane to cała koncepcja została niemal bez zmian. Niemal, gdyż umieszczono dotykowy ekran u góry deski rozdzielczej, a przyciski i pokrętła wykonane w stylu retro.

Wciąż wyłącznie z napędem 4×4

Suzuki Jimny nie będzie autem rewolucyjnym. Pozostawia cechę taniego i prostego auta o niewielkich rozmiarach. W 2015 roku Suzuki zapowiedziało wprowadzenie pięciu nowych modeli w ciągu pięciu lat, a Jimny jest jednym z nich. Na to co znajdzie się pod maską musimy jeszcze poczekać do oficjalnych informacji, wiemy natomiast, że auto wciąż będzie oparte na ramie i otrzyma napęd na cztery koła z reduktorem w standardzie.

Zobacz również:   Grupa FCA oraz Google wspólnie zbudują autonomicznego minivana

Leave a Reply