Z linii produkcyjnej zakładów w Gliwicach zjechał dziś pierwszy Buick — kabriolet Cascada w atrakcyjnym srebrnym kolorze (flip chip silver), wyposażony w 20‑calowe dynamiczne, dwukolorowe obręcze kół z podwójnymi ramionami. Elegancki kabriolet przeznaczony na rynek północnoamerykański jest napędzany turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem 1.6 o mocy 200 KM, współpracującym z sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Cascada jest pierwszym Buickiem i pierwszym modelem w ogóle, który gliwickie zakłady będą eksportować do Stanów Zjednoczonych. Fabryka w Gliwicach produkuje Ople Cascada na rynki europejskie, a w lutym 2015 roku rozpoczęła eksport Holdenów Cascada do Australii i Nowej Zelandii.

Przez lata gliwicki zespół wypracował sobie znakomitą renomę, montując samochody wyróżniające się wysoką jakością, takie jak mały miejski Opel Agila, pięć generacji kompaktowej Astry i kompaktowy minivan Zafira. Obecnie zakład produkuje elegancką Cascadę i różne wersje Astry. We wrześniu w Gliwicach uruchomiono regularną produkcję zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback, nagrodzonego prestiżową „Złotą Kierownicą”.

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad 16 lat zakład produkuje samochody na różne rynki w Europie, Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii oraz jest jednym z największych eksporterów w Polsce. Dzięki udanym projektom w zakresie ochrony środowiska, skoncentrowanym na optymalizacji zarządzania energią, należy on do najlepszych zakładów GM pod względem poziomu zużycia energii.

Zobacz również:   PSA Peugeot Citroën rozpoczyna ofensywę na rynkach motoryzacyjnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Leave a Reply