Platforma do wynajmowania kamperów trafiła do Polski

Wynajmij kampera na jeden klik i ruszaj w świat! Camptoo, platforma sharing economy łącząca właścicieli kamperów z chętnymi do ich wynajęcia jest już dostępna w Polsce.

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić do wynajmowania pokoi, domów i apartamentów od innych osób przez aplikację. A gdyby można było wynająć taki „apartament” i pojechać z nim w dowolne miejsce na świecie? Rozwiązaniem jest Camptoo, czyli platforma do wynajmu kamperów i przyczep kempingowych od prywatnych właścicieli, która właśnie wchodzi do Polski.

Camptoo jest firmą założoną przez trzech przyjaciół z Holandii, którzy pewnego lata nie mogli znaleźć kampera do wynajęcia w tradycyjnych wypożyczalniach. Kiedy wypożyczalnie miały wypełniony grafik z rezerwacjami, prywatne kampery i przyczepy stały na podjazdach nieużytkowane. Tak narodził się pomysł na platformę, na której każdy może bezpiecznie i szybko wynająć kampera lub przyczepę i ruszyć w podróż. Po ogromnym sukcesie w Holandii, platforma ruszyła na podbój innych krajów, m.in. Australii i Wielkiej Brytanii. Teraz rozrasta się jeszcze bardziej, wchodząc do Polski, Szwecji i Finlandii. 

Camptoo – kamper na zawołanie

Camptoo jest bardzo intuicyjne i działa w podobny sposób, jak platformy do wynajmowania pokoi, apartamentów lub domów. Wystarczy wybrać termin rezerwacji kampera, miejsce odbioru, liczbę podróżujących i pozwolić wyszukiwarce znaleźć dla nas propozycję. Po znalezieniu interesującego nas kampera lub przyczepy można zrobić rezerwację, opłacić zaliczkę i odebrać pojazd w wybranym terminie i miejscu.  

Przy czym wejście Camptoo na polski rynek daje możliwość wynajmu kamperów i przyczep nie tylko na terenie Polski. Platforma daje dostęp do blisko 5 tysięcy kamperów we wszystkich 15 krajach, w których działa. Dzięki temu możemy zdecydować się na wynajem w kraju i wyruszyć nim w podróż (również za granicę) albo znaleźć interesujący nas pojazd za granicą (np. w Australii), dolecieć samolotem i odebrać rezerwację w wybranym terminie i miejscu.  

Zobacz również:   Odświeżony Hyundai IONIQ zadebiutuje w tym roku

Nie tylko dla szukających 

Zakup kampera to zazwyczaj poważny wydatek. Roczne koszty utrzymania również są wysokie, a zwykle przez większość czasu kamper stoi nieużywany. Camptoo jest również rozwiązaniem dla właścicieli kamperów i przyczep – pojazdy mogą wszak same na siebie zarabiać. Po kilku latach wynajmowania go innym pojazd mógłby zapracować na całkowity zwrot inwestycji.  

Rozwiązanie jest bezpieczne i nieskomplikowane. Camptoo zajmuje się wyszukiwaniem odpowiednich klientów dla wynajmującego, dba o rozliczenia finansowe i wszystkie dokumenty oraz pomaga z ubezpieczeniem. Sprawdzana jest również historia kierowcy, jego prawo jazdy, tożsamość i wszystkie dokumenty. Ale ostatnie słowo i tak należy do wynajmującego. To on decyduje i ma pełną kontrolę, komu i kiedy wynajmie swój pojazd. 

Podróżuj bez ograniczeń 

Wyjazd kamperem to niesamowita przygoda i doświadczenie, a Polacy pokochali je zwłaszcza w ubiegłorocznym lockdownie, kiedy urlop w turystycznym samochodzie stał się bezpieczną i dostępną alternatywą do wakacji hotelowych. Między styczniem a sierpniem 2020 r. rejestracje takich pojazdów wzrosły aż o 24,4% w stosunku do analogicznego okresu 2019 r. Podobnie wzrósł też import kamperów do Polski. 

Leave a Reply