Pokaz mocy i prezentacja nowości – rozpoczęcie nowego sezonu AMG Driving Academy

Pokaz mocy – to najlepsze określenie floty Mercedesów-AMG, które wezmą udział w tegorocznej serii szkoleń AMG Driving Academy. Została ona uzupełniona o najnowsze modele z fabryki w Affalterbach – wszystkie wyróżniające się ogromną mocą i przyspieszeniem, nawet w porównaniu do innych Mercedesów-AMG. Po raz pierwszy na polskim torze pojawia się nowa Klasa E 63 S 4MATIC+ posiadająca moc 612 KM i przyśpieszająca od 0 do 100km/h w 3,4s. Towarzyszyć jej będzie „Zielona Bestia”, czyli najpotężniejszy pojazd z rodziny AMG GT – wersja „R” o mocy 585KM, przyśpieszająca do „setki” w 3,6s.

Pełna Gama

Wymienione wyżej nowości to tylko część wykorzystywanej podczas treningu floty. Uczestnicy AMG Driving Academy mają okazję poznać pełną gamę Mercedesów-AMG. Szkolenia odbywają się także na modelach segmentu performance, takich jak Klasa E43, czy GLC43. Stałym punktem programu są również sportowe samochody kompaktowe – przede wszystkim napędzany na obie osie A45 AMG, który choć ma nieco mniejszą moc, wyróżnia się ogromnymi możliwościami dzięki znacznie niższej masie własnej niż jego więksi bracia z serii „63”.

Szkolenia skrojone na miarę

W ciągu kilku lat od powstania szkoły AMG Driving Academy w Polsce, paleta oferowanych przez nią szkoleń się znacznie poszerzyła. Podstawowe treningi to odbywające się na torach w Kielcach i w Poznaniu „Performance Training” dla osób rozpoczynających swoja przygodę z jazdą sportową oraz „Advanced” dla tych bardziej zaawansowanych. Dwudniowe szkolenia obejmują zarówno naukę teoretyczną, jak i dużo ćwiczeń praktycznych.

Dbając o indywidualne potrzeby swoich klientek, Mercedes-AMG oferuje osobne szkolenia dedykowane wyłącznie paniom. AMG LADIES ONLY Training weszło już na stałe do harmonogramu szkoły jazdy. Ofertę treningów uzupełnia zimowe AMG Winter Sporting dla zaawansowanych – czyli nauka jazdy w warunkach ekstremalnych – w tym wypadku po zamarzniętych jeziorach w Szwecji.

Wszystkie szkolenia, poza dużym naciskiem na naukę umiejętności praktycznych, przewidują także czas na integrację, dając możliwość lepszego poznania z innymi pasjonatami sportowej motoryzacji.

AMG Driving Academy: program globalny

Szkolenie AMG Driving Academy stanowi przepustkę do udziału w programach dla jeszcze ambitniejszych kierowców – każdy uczestnik otrzyma certyfikat uprawniający do odbycia bardziej zaawansowanego szkolenia w dowolnym oddziale AMG Driving Academy na świecie. To propozycja dla tych, którzy chcą dalej rozwijać swoje umiejętności prowadzenia samochodu – zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i jazdy sportowej.

W ofercie globalnego programu AMG Driving Academy znajdują się zarówno imprezy szosowo-turystyczne (AMG Emotion Tours), jak i treningi torowe na 4 poziomach zaawansowania: AMG PERFORMANCE Training, AMG ADVANCED Training, AMG-PRO Training i AMG-Masters SLS AMG GT3. Dodatkowo organizowane są osobne szkolenia z jazdy w warunkach zimowych, organizowane między innymi na zamarzniętych jeziorach w Szwecji.

Zobacz również:   Dacia świętuje sprzedaż 4-milionowego auta podczas pikniku

Szczegółowe terminy polskich szkoleń i dodatkowe informacje dostępne są na stronie http://www.amgacademy.pl/

Więcej informacji na temat AMG Driving Academy Global:

http://www.mercedes-amg.com/driving-academy/

Dunlop oficjalnym partnerem

Szybkie i mocne samochody potrzebują odpowiednich opon. Właśnie dlatego AMG Driving Academy po raz kolejny wybrał firmę Dunlop jako oficjalnego Partnera.

Flota AMG Driving Academy została wyposażona w wysokiej jakości opony marki Dunlop, dzięki czemu każdy może na własnej skórze przekonać się o ich jakości, wytrzymałości i sportowym charakterze. Dzięki bogatemu programowi oraz ofercie AMG Driving Academy jedynym ograniczeniem zdaje się być własna wyobraźnia.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon wysokiej klasy i opon wyczynowych, mającym na koncie imponującą historię sukcesów w sportach wyścigowych. Szerokie doświadczenie Dunlop w wyścigach zaowocowało innowacyjnymi technologiami, znajdującymi zastosowanie w oponach przeznaczonych do codziennej jazdy. Dążąc do maksymalizacji przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kategoriom kierowców osiągi i trwałość najnowszych technologii oponiarskich. Więcej informacji o Dunlop na stronie www.dunlop.pl

50 lat AMG

Nowa seria szkoleń Driving Academy to tylko jeden z elementów obchodów okrągłej, 50-tej rocznicy powstania marki AMG. Będzie to główny motyw ekspozycji Mercedes-Benz Polska na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show. Oprócz nowości, odwiedzający zobaczą także klasyczne samochody AMG takie jak 300 SEL oraz „Hammer”.

Podczas targów zawiązany zostanie także pierwsze oficjalne stowarzyszenie miłośników marki AMG w naszym kraju, czyli AMG Klub Polska. Członkowie – posiadacze zarówno najnowszych jak i nieco starszych modeli – zamierzają aktywnie wspierać oraz rozwijać swoje środowisko szkoląc się, wymieniając doświadczeniami oraz organizując wspólne wydarzenia.

Leave a Reply