Popularna od dziesięcioleci: rodzina Golfa

Volkswagen Golf Variant TSI BlueMotion Golf Sportsvan TSI BlueMotion and Golf TSI BlueMotion

Ponad milion Golfów z Wolfsburga sprzedanych na świecie w 2015 roku

  • Golf numerem jeden wśród nowo rejestrowanych aut w Europie i Niemczech
  • Znaczny wzrost sprzedaży Golfa Sportsvana
  • Pond 30 milionów dotychczas sprzedanych Golfów siedmiu generacji

W 2015 roku Golf był najpopularniejszym modelem marki Volkswagen Samochody Osobowe. Na świecie nabywców znalazło ponad milion różnych wersji tego modelu. Największy wzrost sprzedaży odnotowano w przypadku Golfa Sportsvana – do klientów trafiło o ponad 44% więcej tych samochodów niż rok wcześniej. W Europie oraz w Niemczech modele należące do rodziny Golfa przodują ze znaczną przewagą w statystykach rejestracji nowych samochodów. W Polsce zarejestrowano w 2015 roku 13.869 modeli rodziny Golfa co w porównaniu z rokiem 2014 daje wzrost o prawie 40%.

Volkswagen Golf GTD Variant

Historia sukcesu modeli należących do rodziny Golfa zaczęła się 41 lat temu wraz z pojawieniem się Golfa I generacji. Od tego czasu wyprodukowano ponad 30 milionów egzemplarzy należących do siedmiu generacji. Golfa można kupić na pięciu kontynentach i w ponad 120 krajach. Model ten od zawsze był i jest swoistą wizytówką postępu technicznego wyznaczając standardy w gronie samochodów klasy kompaktowej – zarówno jako klasyczny Golf z nadwoziem hatchback, jako kompaktowy van Golf Sportsvan, Golf Variant czyli kombi czy Golf Cabriolet.

Seriennahe Volkswagen Studie Golf GTI Clubsport

Mijający rok okazał się szczególnie udany dla Golfa Sportsvana, następcy Golfa Plusa. W Europie Zachodniej sprzedano o 41,3% więcej sztuk tego modelu niż rok wcześniej. W skali całego świata wzrost wyniósł nawet 44,1%. W samych Niemczech sprzedano prawie 60.000 egzemplarzy tego kompaktowego vana – oznacza to wzrost o jedną trzecią. Także w Polsce model ten zyskał na popularności – zarejestrowano 2240 sztuk Sportsvana, co oznacza wzrost o ponad 200% w porównaniu z rokiem 2014. Ten niezwykle funkcjonalny model znajduje uznanie dzięki swoim sportowym proporcjom oraz przestronnemu wnętrzu, które można aranżować na różne sposoby. Bagażnik o pojemności ponad 1500 litrów, najnowocześniejsze systemy asystujące oraz dostępne za dopłatą systemy multimedialne to kolejne zalety Golfa Sportsvana.

Zobacz również:   Nowy SEAT Alhambra – inteligentny i innowacyjny

Volkswagen Golf R Variant Golf GTD Variant und Golf Alltrack

Wszystkie Golfy mają duże bagażniki i bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrza. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów zewnętrznych kabiny tych aut są tak przestronne, że umożliwiają wygodną podróż pięciu osobom wraz z bagażem. We wnętrzu z łatwością mieszczą się także przedmioty o większych gabarytach. Do rodziny Golfów należą również modele sportowe. Do mającego status ikony Golfa GTI oraz stworzonego do szybkich podróży na dalekich dystansach Golfa GTD, czy ekstremalnie sportowego, 300 konnego Golfa R, w minionym roku dołączył także Golf GTE. Jego innowacyjny hybrydowy zespół napędowy typu plug-in składa się z dwóch silników – benzynowego turbo 1.4 TSI z bezpośrednim wtryskiem, osiągającego moc 110 kW/150 KM oraz z silnika elektrycznego o mocy 75 kW/102 KM. Łącznie zapewniają one autu moc 150 kW/204 KM oraz bardzo dobrą dynamikę.

Leave a Reply