Porsche gra razem z WOŚP

5 miast, około 500 przeszkolonych dzieci i ponad 19 tys. zł zebranych na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Porsche Polska podsumowuje program Young Driver Experience. To połączenie szkoleń dla dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy z niezapomnianą przygodą – okazją do poprowadzenia w bezpiecznych warunkach legendarnego samochodu sportowego Porsche.

Porsche dla WOŚP (1)

Imprezy Young Driver Experience odbyły się w 5 miastach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie, Katowicach i we Wrocławiu. Biorące w nich udział dzieciaki miały okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego współuczestnictwa w ruchu drogowym i podstawowymi czynnościami ratującymi życie – układania poszkodowanych w pozycji bocznej, stosowania resuscytacji oraz obsługi defibrylatora AED. Łącznie, w szkoleniach wzięło udział około 500 osób z całej Polski.

Porsche dla WOŚP (3)

Na najaktywniejszych czekała wyjątkowa atrakcja: możliwość poprowadzenia specjalnie przystosowanego Porsche 911 Carrera 4 lub Porsche Panamera Turbo S Executive. Samochody dysponowały pełną mocą, wyposażono je jednak w dodatkowy zestaw pedałów po stronie pasażera – tak, aby w razie potrzeby siedzący obok młodego kierowcy instruktor mógł zaingerować. I choć dla uczestników był to życiowy debiut za kierownicą, instruktorzy nie mieli zbyt wiele pracy. Biorące udział w programie dzieciaki okazały się nad wyraz odpowiedzialne i sprawnie radziły sobie z manewrowaniem po zamkniętym placu.

This slideshow requires JavaScript.

Rodzice dzieci, które nie brały udziału w szkoleniach, a chciały spełnić swoje marzenie i przygodę z samochodami zacząć od Porsche, mogli wziąć udział w specjalnych aukcjach Allegro zorganizowanych z okazji 24. Finału WOŚP. Dodatkowo, Porsche Polska przekazało na licytację na rzecz Orkiestry jedno miejsce na tegorocznym wyjeździe z serii Porsche On Track do Stambułu, gdzie na torze Formuły 1, w wyczynowych warunkach, będzie można przetestować samochody Porsche. Na chwilę obecną dochód ze wszystkich aukcji przekroczył już 19 000 zł. Szkolenie nadal można licytować pod adresem: Porsche dla WOŚP

Zobacz również:   Jazda po nawałnicy

Zapraszamy również do obejrzenia relacji wideo z tego charytatywnego wydarzenia:

Leave a Reply