Rekordowa sprzedaż kwartalna samochodów Kia w Europie i w Polsce

  • 96 092 szt. samochodów Kia zarejestrowane w Europie na przestrzeni I kwartału
  • Wzrost sprzedaży o 7,4% napędzany powodzeniem  nowej Kia Soul, Vengi FL i Sportage
  • 56% rejestracji w Europie pochodzi z produkcji europejskiej Kia
  • Sportage i Cee’d na szczycie statystyk sprzedaży
  • Ponad 400 sztuk modelu Sportage sprzedawanych dziennie w marcu w Europie
  • Rekordowa sprzedaż kwartalna Kia na rynku Polskim

Kia Motors Europe poinformowała o uzyskaniu historycznie najwyższego wyniku sprzedaży kwartalnej, a według najnowszych danych ACEA (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Motoryzacyjnych) jej  wzrost od początku bieżącego roku wyniósł 7,4% w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku.

Najlepszy kwartał dla Sportage

Mimo, iż Kia Sportage wchodzi w czwarty rok produkcji, marzec br. był historycznie najlepszym miesiącem jej sprzedaży. Na rynkach europejskich zakupiono 12 596 szt. tego modelu – a to oznacza sprzedaż na poziomie ponad 400 Sportage  dziennie. W całym pierwszym kwartale Kia Sportage znalazła 27 796 nabywców, co przekłada się na aż 18% wzrost sprzedaży markowego bestsellera w stosunku do takiego samego okresu roku ubiegłego. Warto zauważyć, że obecna wersja Sportage została w 2014 roku poddana modernizacji m.in. pod względem wyglądu i dynamiki jazdy.

Wzrost sprzedaży Kia w pierwszym kwartale br. napędzany był również powodzeniem niedawno wprowadzonej na rynki Europy nowej Kia Soul (+ 231%) oraz restylizowanej Vengi (+22%).

Kia Cee’d (18 879 szt. w pierwszym kwartale) pozostaje drugim po Sportage najpopularniejszym  modelem marki w Europie i wciąż ceniona jest przez nabywców za sprawą elegancji designu, wysokiej jakości wystroju wnętrza, wyboru ekonomicznych jednostek napędowych oraz funkcjonalności użytkowej.

Wszystkie samochody europejskiej gamy modelowej Kia objęte są 7-letnią/150 000 km gwarancją producenta.

Dwumilionowy samochód Kia wyprodukowany w Europie

Już 56% pojazdów marki Kia dostarczonych klientom w Europie pochodzi z europejskiej fabryki w słowackiej Żylinie. Od początku br. na rynkach Europy sprzedaż samochodów Sportage, Cee’d oraz Venga wyprodukowanych na Słowacji wyniosła łącznie 54 200 szt..

Zobacz również:   VIP Bus nowej generacji - Peugeot Traveller i-Lab

Z uruchomionego w roku 2006 europejskiego zakładu Kia wyjechał ostatnio samochód nr 2 000 000 – sportowy pro_cee’d GT w kolorze „Deluxe White” z przeznaczeniem dla odbiorcy w Belgii.

Rekordowa sprzedaż miesięczna Kia na rynku Wielkiej Brytanii i Hiszpanii

Ze sprzedażą 22 265 szt. w okresie pierwszego kwartału 2015 oraz historycznie najwyższą (15 017 szt.) w marcu, rynek Wielkiej Brytanii utrzymał pozycję lidera w Europie. Na drugim miejscu uplasował się rynek Niemiec, gdzie od stycznia do marca br. sprzedano 12 451 samochodów z logo Kia. Marzec br. okazał się także rekordowym historycznie miesiącem w Hiszpanii, gdzie w tym okresie sprzedano 4 961 szt. oraz 11 513 szt. w skali całego kwartału.

Rekordowa sprzedaż kwartalna Kia na rynku Polskim 

Przez ostatnie lata Kia mocno pracowała na poprawę swojego wizerunku. Klienci najwyraźniej doceniają te starania, bo ostatni kwartał był rekordowy pod względem sprzedaży także i na rynku Polskim. Do odbiorców trafiło 5 114 samochodów co w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku oznacza wzrost na poziomie 7,62% i kontynuację trendu wzrostowego odnotowanego w latach poprzednich. Koreański koncern umocnił tym samym swoją bardzo dobrą, szóstą lokatę w tabeli wszystkich importerów w Polsce. W dalszym ciągu bestsellerem nad Wisłą jest Sportage, którego sprzedaż kwartalna wyniosła 1 388 szt. Drugą pozycję pod względem wielkości sprzedaży zajął z liczbą 1 280 szt. cee’d a ostatnie miejsce na „kwartalnym” podium z wynikiem 882 szt. należy do Rio.

Leave a Reply