Renault nie zapomina o kombivanach – oto nowe Kangoo i Express

Renault prezentuje nową generację modeli Kangoo i Express, które będą dostępne zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Cztery modele uzupełnią ofertę marki i zostaną oficjalnie zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży wiosną 2021 r.

„Renault po raz kolejny rewolucjonizuje segment vanów i kombivanów, wprowadzając nową generację modeli Renault Kangoo i Renault Express. Cztery nowe modele uzupełniające ofertę zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb klientów biznesowych i prywatnych. Model Kangoo, którego dotychczasowa sprzedaż przekroczyła 4 miliony egzemplarzy, zasłużył sobie na miano kultowego samochodu. Nowe Renault zaskoczy użytkowników nowym praktycznym rozwiązaniem Easy Side Access, stanowiącym istotne udogodnienie przy załadunku z boku pojazdu. W odpowiedzi na nowe wyzwania miejskiej mobilności nowe modele Kangoo Van i Kangoo osobowe będą również dostępne w wersji elektrycznej.” – Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych.

Nowe Renault Kangoo Van

Nowy Kangoo Van to furgonetka pełna innowacyjnych rozwiązań, wyróżniająca się atletycznym i dynamicznym designem, jest przeznaczona głównie dla klientów flotowych oraz firm działających w sektorze handlu i usług, które poszukują pojazdu dostosowanego do ich potrzeb biznesowych, wyposażonego w najnowsze technologie.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Easy Side Access i Easy Inside Gallery nowe Renault Kangoo Van rewolucjonizuje załadunek i dostęp do przestrzeni ładunkowej:

– Easy Side Access (ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu): innowacja, która sprawdza się w szczególności w zatłoczonych centrach miast, zapewnia klientom łatwy dostęp do ładunku, niezależnie od wielkości miejsca parkingowego. Dzięki usunięciu środkowego słupka nowe Kangoo Van oferuje największą na rynku szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych, która wynosi 1,416 mm (dwukrotnie większą w porównaniu z poprzednią wersją).

– Easy Inside Gallery (wewnętrzny stelaż podsufitowy): składany wewnętrzny stelaż podsufitowy stanowi kolejne innowacyjne rozwiązanie pozwalające lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Przewóz długich i zajmujących dużą objętość przedmiotów tuż pod sufitem, uwalnia dodatkowe miejsce na podłodze.

Nowe Kangoo Van powraca z jeszcze silniejszą i bardziej muskularną sylwetką. Przód samochodu został całkowicie zmieniony. Nowym przyciągającym wzrok akcentem jest chromowany pas biegnący między grillem a przednim zderzakiem. Sylwetka Nowego Kangoo Van przykuwa uwagę ostro zarysowanymi liniami boku z wyraźnymi przetłoczeniami. Całości efektu dopełniają wydatne nadkola. Eleganckie detale i chromowane elementy nadwozia to rozwiązania znane z wyższych segmentów rynku. Wnętrze zostało zaprojektowane całkowicie od nowa. Deska rozdzielcza kryje wiele praktycznych schowków. Nowe fotele o zmienionym kształcie są bardziej trwałe i zapewniają większy komfort.

Zobacz również:   C5 Aircross Hybrid od 145 tys. - Citroen zbiera zamówienia

W Nowym Renault Kangoo Van nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK oraz nowych systemów wspomagających prowadzenie, w tym systemu wspomagania widoczności Permanent Rear View. Nowy system zapewnia doskonałą widoczność do tyłu i sprawdza się w szczególności w samochodach wyposażonych w przegrodę między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową. Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (system kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, zaawansowany aktywny system wspomagania nagłego hamowania).

Różnorodność wersji ze względu na wymiary nadwozia oraz bogata gama dostępnych silników sprawiają, że nowe Kangoo Van nie ma sobie równych na rynku. Model będzie dostępny w dwóch długościach, z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w wersji długiej.

Nowe Renault Kangoo, elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami idealnie wpisuje się w potrzeby grup przyjaciół czy rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Oferuje nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie oraz wysoki poziom komfortu. Model zachowuje swoją funkcjonalność i modułowość, a więc cechy, które w sposób szczególny cenią sobie klienci instytucjonalni (urzędy, samorządy, stowarzyszenia).

Nowe modele Kangoo Van i Kangoo będą produkowane we francuskich zakładach Renault w Maubeuge. Przeznaczone są na rynek europejski i rynki poza Europą.

Nowy Express Van

Express Van to praktyczny i funkcjonalny furgon, jest kierowany do przedsiębiorców i małych flot. Samochód spełnia ich najważniejsze wymagania, oferując jednocześnie korzystny stosunek ceny do jakości.

Nowe Renault Express emanuje siłą i nowoczesnością. Jego design jest zgodny z nowym kanonem stylistycznym marki. Komfort i jakość nowego wnętrza podkreśla wzmocniona konstrukcja foteli. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom oraz ergonomii. Model oferuje największą pojemność schowków w swojej klasie (48 litrów). Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³.

W Nowym Renault Express nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK. Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak: Rear-View Assist (system monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (system monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem), a także lusterko Wide View Mirror.

Leave a Reply