Rozwój młodzieży ma w Porsche wysoki priorytet. Od 1997 roku producent sportowych aut z Zuffenhausen kształci młodych, utalentowanych zawodników na profesjonalnych kierowców wyścigowych. Każdy z 19 kandydatów, którzy jako Juniorzy Porsche korzystali ze wsparcia podczas rywalizacji w markowych pucharach, z sukcesem dołączył do grona profesjonalistów. Od 2015 roku zainteresowani młodzi kierowcy mogą zgłaszać się do udziału w programie rozwoju młodzieży drogą internetową, na stronie www.porsche.com/juniorprogramme. Tegoroczna rekrutacja ruszyła 1 maja.

Porsche Motorsport Junior Programme, Lausitzring: Porsche 911 GT3 Cup
Potencjalni kandydaci muszą być urodzeni w okresie od 1 stycznia 1995 roku do 28 lutego 1999 roku i muszą udowodnić swój udział w serii wyścigów aut turystycznych lub pojazdów jednomiejscowych. Ponadto, nie mogą mieć na koncie uczestnictwa w całym sezonie, a w tym roku – w nie więcej niż trzech wyścigach mistrzostw Porsche Carrera Cup, Porsche GT3 Cup Challenge albo w wyższym poziomie serii GT.

Porsche Motorsport Junior Programme, Lausitzring: Porsche 911 GT3 Cup

Młodzi kierowcy, którzy pomyślnie przejdą procedurę rekrutacyjną, wezmą udział w dwustopniowym procesie selekcji obejmującym intensywne testy sprawnościowe i wytrzymałościowe. Finaliści otrzymają szansę, by zademonstrować swoje umiejętności za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. Najlepsi kandydaci podpiszą kontrakty jako Juniorzy Porsche i przystąpią do rywalizacji w niemieckiej edycji pucharu Porsche Carrera Cup.

Porsche Motorsport Junior Programme, Lausitzring: Porsche 911 GT3 Cup

Wybrani laureaci otrzymają dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy euro i pomoc podobną do tej, z której korzystają fabryczni kierowcy Porsche. Zajęcia fitness, kompleksowe szkolenie medialne oraz zobowiązania sponsorskie zapewnią im przygotowanie do rozpoczęcia profesjonalnej kariery. Każdy z młodych talentów będzie mógł liczyć na wsparcie doświadczonego mentora.

M15_4932_fine

Program rozwoju młodzieży, choć wymagający, pozwolił wyszkolić już wielu zawodników o międzynarodowej sławie – między innymi Timo Bernharda, Marca Lieba, Patricka Longa, Michaela Christensena czy Earla Bambera. Dziś każdy z nich jest fabrycznym kierowcą Porsche.

Zobacz również:   Pierwszy egzemplarz nowej Toyoty Supry sprzedany za 2.1 miliona dolarów

Leave a Reply