ŠKODA napędza Poznań Bike Challenge

PoznańBike

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge to już druga edycja największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, amatorzy dwóch kółek zmierzą się na 5 trasach – każda o różnym stopniu trudności. Rowerzyści opanują Poznań już 13 września 2015 roku, a miasto stanie się rowerowym centrum Polski!

Najdłuższa, 120-kilometrowa pętla ŠKODA Challenge to wyzwanie dla najwytrwalszych kolarzy. Trasa została przygotowana specjalnie na 120 urodziny marki!

Wysportowani fani dwóch kółek będą też mogli sprawdzić swoje możliwości na dystansie 50 km, przemierzając trasę Solid Logistics Challenge. Zespoły rodzinne i ci, którzy rower traktują rekreacyjnie, mogą wystartować w wyścigu na 18 km w ŠKODA Family Challenge. Specjalnie dla najmłodszych została również przygotowana trasa Solid Logistics Kids Challenge. To trasa dla dzieci, które w towarzystwie opiekunów pokonają dystans 5 km.

PoznańBike

Zawodnicy, będą mogli też zmierzyć się w Bike Challenge Time Trial, czyli jeździe indywidualnej na czas. Każdy z zawodników będzie miał do pokonania 4 okrążenia toru, czyli razem 16 km. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 30 sekund, w formule non-drafting. Wyścig odbędzie się na Torze Poznań, dnia 11 września.

Na trasach 16 km i 120 km uczestnicy będą walczyć w kategoriach wiekowych o możliwość startu w Finale UWCT w Australii w 2016 roku.

Marka ŠKODA angażując się w kolarskie aktywności świetnie wpisuje się we współczesną modę na aktywny tryb życia. ŠKODA zapewnia wsparcie wielu rowerowym inicjatywom, współpracując na przykład z Akademią Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

Spragnieni sportowych wrażeń mogą poznać szczegóły wydarzenia na stronie www.bike.poznan.pl, a pasjonaci dwóch kółek, chcący skorzystać z fachowych rad dotyczących kolarstwa, powinni odwiedzić stronę www.skoda-rowery.pl, na której znajdą wiele cennych wskazówek dotyczących jazdy na rowerze.

Zobacz również:   Wywiad z szefem oddziału Porsche Motorsport, doktorem Frankiem-Steffenem Walliserem

Leave a Reply