Skoda przekaże 100 modeli Octavii organizacjom, które są zaangażowane w walkę z koronawirusem

Skoda ofiaruje 100 modeli OCTAVIA o wartości około 85 milionów czeskich koron służbom medycznym i ośrodkom pomocy społecznej zaangażowanym w walkę z koronawirusem. To kolejne wsparcie od producenta, który do tej pory zaangażował się w wytwarzanie m.in. specjalistycznych masek z filtrem FFP3 w technologii druku 3D oraz przyłbic ochronnych. Ponadto Skoda Logistics wspiera firmę Prusa Research w dystrybucji przyłbic ochronnych do gabinetów lekarskich i szpitali. Stażyści i pracownicy Skody także angażują się w działalność charytatywną, szyjąc maski ochronne.

Skoda zwiększyła zaangażowanie w walkę z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Producent samochodów ofiarowuje 100 modeli Skoda Octavia nowej generacji o wartości około 85 milionów czeskich koron. Pojazdy otrzymają organizacje pomagające osobom szczególnie narażonym na zarażenie koronawirusem oraz szpitale, domy opieki i organizacje pozarządowe. Przekazanie samochodów dla wybranych organizacji rozpocznie się w połowie maja.

Podczas pandemii Skoda koncentruje się na zapewnieniu szybkiej i skutecznej pomocy. Adresujemy ją do wszystkich tych, którzy w obecnej sytuacji potrzebują wsparcia w przemieszczaniu się czy transporcie i zamierzamy ofiarować 100 sztuk modelu OCTAVIA o wartości około 85 milionów czeskich koron dla organizacji charytatywnych i służby zdrowia. Nasza odpowiedzialność jako firmy od zawsze wykracza daleko poza bramy fabryki, a w obecnej sytuacji czujemy się odpowiedzialni bardziej niż kiedykolwiek – komentuje Bernhard Maier, dyrektor generalny ŠKODA AUTO.

Decyzje o przyznaniu nowej generacji modeli OCTAVIA Combi Style 2.0 TDI organizacjom, które zawnioskują o pomoc, zostaną podjęte jak najszybciej, tak aby auta mogły służyć najbardziej potrzebującym już od połowy maja. Projekt przekazania pojazdów będzie koordynowany przez Skodę wspólnie z Ministrem Zdrowia Republiki Czeskiej, Adamem Vojtěchem oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej, Janą Maláčovą.

Skoda wspiera działania zapobiegające dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa również za pomocą wielu innych aktywności i środków. Wszystkie prowadzone są pod hasłem #SKODAAUTOhelps i #SKODAAUTOpomaha.

Zobacz również:   Honda Aircraft Company rozpoczyna dostawy samolotów HondaJet

Ochrona zdrowia pracowników jest nadal najwyższym priorytetem dla Skody i związku zawodowego KOVO. Równocześnie wspólnie zachęcają swoich pracowników do zbierania pieniędzy, by w najbliższym czasie wesprzeć finansowo szpital Klaudiánova w Mladá Boleslav i szpital w Rychnovie nad Kněžnou. Ponadto Skoda wspiera organizacje charytatywne, m.in.: udostępniając flotę ponad 200 samochodów wykorzystywanych na co dzień w ramach platformy car sharingu HoppyGo i 150 skuterów elektrycznych z platformy BeRider dla władz lokalnych, wolontariuszy, lekarzy i pracowników służby zdrowia.

Skoda współpracuje także z Politechniką Czeską w Pradze w celu wytwarzania profesjonalnych masek z filtrem FFP3 wielokrotnego użytku dla personelu szpitalnego. Zaprojektowane na uczelni maski powstają w Dziale Rozwoju Technicznego Skody i są drukowane w technologii 3D na jednej z drukarek służącej dotychczas do opracowywania prototypów. Do tej pory powstało już ponad 750 sztuk profesjonalnego sprzętu, który jest dostarczany do Ministerstwa Zdrowia i dystrybuowany dalej trafiając do medyków. Skoda wraz z innymi firmami współpracuje w celu zwiększenia wielkości produkcji.

 

 

Leave a Reply