a-logo-hokej[1]

W tym roku po raz 23. ŠKODA jest sponsorem Hokejowych Mistrzostw Świata Mężczyzn IIHF. Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IIHF odbędzie się w kraju ŠKODY – Republice Czeskiej. Nowa ŠKODA Superb jeszcze na kilka tygodni przed oficjalną premierą będzie używana jako pojazd transferowy imprezy. W Pradze firma przekazała kluczyki do oficjalnej floty mistrzostw świata, która składa się z 14 nowych modeli Superb i 36 Octavii – będą one używane przez Komitet Organizacyjny IIHF.

Coroczna walka o koronę hokeja odbędzie się w tym roku między 1 a 17 maja w dwóch miastach: w stolicy Czech, Pradze (O2 arena) oraz w Ostrawie (CEZ Arena). ŠKODA jest oficjalnym sponsorem głównym mistrzostw świata w hokeju na lodzie od 1992 roku, a zaangażowanie to sprawia, że ŠKODA ma najdłuższa historię sponsorską w historii mistrzostw świata sportów.

Marka będzie w stanie dotrzeć do około 800 milionów widzów na całym świecie poprzez liczne działania, takie jak zapewnienie transferu oraz wspieranie poszczególnych drużyn narodowych.

„Hokej na lodzie jest głównym filarem naszej strategii sponsoringu” – mówi Werner Eichhorn, członek Zarządu ŠKODA ds. Sprzedaży i Marketingu. „W tym roku, nasze zaangażowanie jest dla nas szczególnie ważne: po pierwsze mistrzostwa świata odbywają się w naszym kraju, a po drugie, będzie to pierwszy raz, gdy nasz nowy flagowy produkt – nowa ŠKODA Superb – będzie wykorzystany w oficjalnej imprezie. Zapowiada się wielkie wydarzenie, podczas którego będziemy machać wysoko flagą podkreślając siłę naszej marki.”

Podczas imprezy, ŠKODA zapewni do dyspozycji organizatorów i oficjalnych gości 14 nowych modeli Superb i 36 egzemplarzy ŠKODY Octavia. Specjalnie na tę okazję samochody będą pomalowane w kolorach narodowych: białym, czerwonym i niebieskim.

Będą one również indywidualnie oznaczone nazwiskami czeskich i czechosłowackich legend hokeja na lodzie, takich jak: Jiří Holeček, Ivan Hlinka, Dominik Hašek i Jaromír Jagr. Samochody transportowe zostaną przeznaczone przede wszystkim do przewozu osób pomiędzy dwoma arenami, lotniskami i hotelami.

Zobacz również:   Premiera BMW iPerformance już wkrótce na Salonie w Genewie.

ŠKODA ma długoletnią tradycję w przewozie organizatorów i gości Mistrzostw Świata IIHF z punktu A do punktu B. Floty od 40 do 50 pojazdów przejechały razem około 6 milionów kilometrów w przeciągu ostatnich 23 lat. Średnio, podczas jednej imprezy, flota ŠKODY przejeżdża prawie 250 000 km.

Aby zapewnić flotę pojazdów, podczas najbliższych mistrzostw ŠKODA stanie się wszechobecną ikoną Pragi i Ostrawy. 20 pojazdów zostanie zaprezentowanych na arenach Mistrzostw Świata.

Logo ŠKODY zostanie umieszczone w przyciągających wzrok miejscach na powierzchni lodu i wokół trybun. Dodatkowo, trzy drużyny Czech, Słowacji i USA będą miały logo ŠKODY na kaskach i koszulkach. Fani hokeja z całego świata, którzy będą chcieli otrzymywać na bieżąco informacje z mistrzostw, będą mogli ściągnąć specjalną aplikację obsługiwaną przez ŠKODA. Udostępniać ona będzie wszystkie informacje na temat mistrzostw, jak w poprzednich latach, i będzie dostępna do pobrania za darmo na platformach Android, iOS, Windows i Blackberry.

Leave a Reply