ŠKODA wyprodukowała 20 milionów samochodów

W fabryce ŠKODA AUTO w Kvasinach z linii produkcyjnej zjechał dwudziestomilionowy samochód tej marki. Jubileuszowy egzemplarz to nowa ŠKODA KAROQ. Dokonania ŠKODY są efektem udanej strategii rozwoju produkcji. Rozwój firmy przybrał szczególnie imponującą dynamikę po wejściu w ramy Grupy Volkswagen w roku 1991. Historia produkcji samochodów w Mladá Boleslav rozpoczęła się w 1905 roku od samochodu Laurin & Klement Voiturette A.

„Wyprodukowanie dwudziestu milionów egzemplarzy to doniosły moment w historii naszej marki” – powiedział Dyrektor Generalny ŠKODY Bernhard Maier. „W tym roku celujemy w kolejny rekord produkcji i sprzedaży. Ambitny plan rozwoju wyznacza przyjęta przez nas Strategia 2025, która odpowiednio przygotuje ŠKODA AUTO na nadchodzące procesy przemian w przemyśle motoryzacyjnym i społeczeństwie”.

„Mamy dwadzieścia milionów powodów do dumy” – powiedział Członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus, dodając: „Dokonanie to stanowi najlepsze świadectwo jakości pracy naszych fabryk w Republice Czeskiej oraz w pozostałych częściach świata i doświadczenia naszego zespołu”.

ŠKODA AUTO jest jednym z najdłużej istniejących producentów samochodów na świecie. Jej korzenie sięgają roku 1905, gdy w Mladá Boleslav założyciele marki Václav Laurin i Václav Klement zbudowali Voiturette A. Od tego momentu czeska marka w swoich głównych zakładach, znajdujących się dalej w tym mieście oraz w pozostałych placówkach rozlokowanych na całym globie zbudowała już imponującą liczbę dwudziestu milionów samochodów. Zarówno dziś, jak i wtedy, mobilność stała u progu rewolucyjnych przemian. Na początku XX wieku samochód zwyciężył nad innymi koncepcjami transportu indywidualnego i wkrótce zaczęła się era masowego zmotoryzowania. Dziś przemysł motoryzacyjny stoi u progu równie radykalnych przemian. Będą one dyktowane przez elektromobilność, autonomizację prowadzenia i wymianę danych.

Dzięki Strategii 2025 doświadczona czeska marka jest doskonale przygotowana na te wyzwania. Stawia znaczący nacisk na elektryfikację swojej gamy modelowej, dzięki czemu do roku 2025 zaprezentuje aż pięć zelektryfikowanych modeli z różnych segmentów. Swoją wizję elektrycznego napędu i jazdy autonomicznej ŠKODA zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Samochodowych we Frankfurcie w postaci studialnego modelu VISION E.

Zobacz również:   ZAPRAGNIESZ GO!!! Nowa Toyota GR Yaris.

 

Leave a Reply