Podczas paryskich targów motoryzacyjnych Mercedes-Benz zaprezentował nie tylko samochody w skali 1:1. Obok „pełnowymiarowych” nowości swój debiut miał najnowszy jeździk spod znaku trójramiennej gwiazdy – Bobby-AMG GT. Otwarty, jednoosobowy model ma wydajny i (z reguły) bezemisyjny napęd zasilany siłą dwóch małych nóżek, ciche opony gwarantujące odpowiednią przyczepność nawet na śliskich, domowych podłogach i bezpośredni układ kierowniczy, który pozwala bez wysiłku pokonać slalom pomiędzy krzesłami w jadalni. Nowy jeździk Bobby-AMG GT jest oferowany w kolorze srebrnym, a wariant Bobby-AMG GT S z diodowymi lampami – w ekskluzywnym odcieniu AMG Solarbeam.

Zum 20-jährigen Jubiläum: Neuer Bobby-AMG GT

„Nowy jeździk Bobby-AMG GT to efekt połączenia wieloletnich doświadczeń z codziennego, rodzinnego życia i pasji projektantów z działu akcesoriów Mercedes-Benz „ – wyjaśnia Andrea Finkbeiner-Müller, szefowa Mercedes-Benz Accessories GmbH. „W końcu nasza grupa docelowa obejmuje najmniejszych kierowców testowych na świecie”.

Zum 20-jährigen Jubiläum: Neuer Bobby-AMG GT

Bobby-AMG GT reprezentuje najnowszą generację jeździka dla dzieci. Ciche opony z profilowanym bieżnikiem i wieloramienne felgi, których wzór nawiązuje do oryginalnych, kutych obręczy Mercedes-AMG, gwarantują wysoką dynamikę jazdy, a typowa dla maszyn AMG kierownica pozwala na bezpieczne manewrowanie. Do „prawdziwego” AMG GT odwołuje się również starannie odwzorowany kształt lamp z przeźroczystymi kloszami. Kierowca jeździka siedzi na wygodnej, wypełnionej pianką poduszce z czerwonym obiciem. Nowe modele Bobby-AMG dostarczane są z zestawem naklejek, a precyzyjny, bezstopniowy dwuprzegubowy układ kierowniczy zapewnia im dużą zwrotność.

Zum 20-jährigen Jubiläum: Neuer Bobby-AMG GT

Nowy jeździk można także zamówić w wersji Bobby-AMG GT S, wyposażonej w diodowe lampy – przednie i tylne. Poza efektownym oświetleniem wyróżnia go równie efektowny lakier AMG solarbeam. Podobnie jak pierwowzór, jeździk ma kierownicę ze spłaszczonym u dołu wieńcem, panel wskaźników z dwiema tubami i ciche opony z czarnymi felgami, stylizowanymi na kute obręcze AMG. Umieszczony na desce rozdzielczej przełącznik umożliwia błyskawiczne uruchomienie świateł do jazdy dziennej oraz mijania. Lista wyposażenia obejmuje też wypełnione pianką siedzenie w kolorze czarnym oraz zestaw naklejek.

Zum 20-jährigen Jubiläum: Neuer Bobby-AMG GT

W ofercie będzie też specjalna edycja jeździka Bobby-AMG GT o nazwie „Tribute to Bambi” z wyjątkowym zestawem naklejek poświęconym niemieckiej reprezentacji w piłkę nożną. Limitowany do 1000 egzemplarzy wariant ma czarne nadwozie, czarne obręcze i czerwony fotel. Dochód z jego sprzedaży trafi do fundacji „Tribute to Bambi”, działającej na rzecz potrzebujących dzieci. Wszystkie trzy modele wykonano z wytrzymałego plastiku. Zaprojektowano je z myślą o dzieciach w wieku 18 miesięcy i starszych.

Zobacz również:   Dwie premiery Infiniti na Targach w Genewie 2016

Zum 20-jährigen Jubiläum: Neuer Bobby-AMG GT

Bobby-AMG GT jest produkowany przez twórcę jeździka Bobby Car, firmę BIG z Burghaslach w Bawarii. Bobby-AMG GT jest dostępny w polskiej ofercie akcesoriów Mercedes-Benz od 7 października, a wariant GT S będzie w sprzedaży od 28 października br.

Czy wiesz, że…

…pierwszy Bobby-Benz trafił do żłobków ponad 20 lat temu? Stworzono go w oparciu o model SLK serii R 170 – i właśnie do jego żółtego lakieru nawiązuje nowy Bobby-AMG GT S w kolorze AMG solarbeam.

…firma BIG produkuje jeździki Bobby Car od 1972 roku? Do dziś zbudowała ich ponad 17 milionów. W efekcie to najlepiej sprzedający się jeździk świata. A nazwa „Bobby Car” w wielu krajach stała się synonimem jeździków wszystkich producentów.

…od lat 90. odbywają się oficjalne wyścigi jeździków Bobby Car? Seria wyścigów jest organizowana przez klub Bobby-Car-Sport-Verband (http://bobbycarclub.de/). Dzieciaki, młodzież, amatorzy i profesjonalni zawodnicy startują seryjnymi lub zmodyfikowanymi jeździkami w walce o lokalne tytuły mistrzowskie oraz punkty w pucharze światowym.

…rekord prędkości profesjonalnego, wyścigowego jeździka Bobby Car wynosi 115 km/h? Marcel Paul z klubu Bobby-Car-Club w Altenhain ustanowił go – zgodnie z oficjalnymi przepisami – 7 września 2012 r. podczas jazd testowych w ramach Festiwalu Prędkości w Gedern.

…do dziś powstało ponad 100 różnych odmian jeździka Bobby Car? Ich lista obejmuje m.in. trzy generacje Mercedesa SLK, a także współczesnego Gullwinga – model SLS AMG. Wszystkie pojazdy są wytwarzane w Niemczech, w fabryce firmy BIG w Burghaslach.

…od 2012 roku Mercedes-Benz pomaga w organizacji gali wręczania nagród BAMBI i buduje tor dla jeździków Bobby Car? Za każde okrążenie, które pokonają obecne na imprezie gwiazdy, producent ze Stuttgartu przekazuje 100 euro na rzecz „Tribute to Bambi” – fundacji zajmującej się wspieraniem potrzebujących dzieci. Jeździki z autografami znanych osobistości trafiają później na aukcję, z której dochód również zasila konto organizacji, podobnie jak środki ze sprzedaży licznych, limitowanych do 1000 egzemplarzy serii modeli Bobby-Benz. W 2015 roku łączne wpływy z działalności Mercedes-Benz na rzecz fundacji „Tribute to Bambi” wyniosły około 100 tysięcy euro.

Leave a Reply