Podczas Salonu Samochodowego New Delhi 2016 Renault prezentuje dwa samochody pokazowe: KWID CLIMBER i KWID RACER. Od czasu wprowadzenia na indyjski rynek jesienią 2015 roku Renault KWID odnosi znaczące sukcesy wyrażające się liczbą 90 tysięcy zamówień. Renault prezentuje również dwie nowości pod maską modelu KWID: silnik 1.0 SCe oraz półautomatyczną skrzynię Easy-R.

Renault Kwid Indie 2016 001

Model KWID, wprowadzony na rynek indyjski na jesieni ubiegłego roku ma na swoim koncie niezwykle udany debiut. Z okazji Salonu Samochodowego New Delhi 2016 Renault prezentuje po raz pierwszy dwa samochody pokazowe: Renault KWID CLIMBER oraz Renault KWID RACER. Pierwszy z nich najlepiej czuje się w terenie poza utwardzonymi drogami, natomiast drugi z nich na torze wyścigowym. Oba samochody doskonale pokazują, jaki potencjał kryje w sobie jeszcze ten niekonwencjonalny pojazd. 

Renault Kwid Indie 2016 001

RENAULT KWID CLIMBER

Renault KWID CLIMBER wyraźnie eksponuje wizerunek samochodu terenowego. Wysoki prześwit, szeroki rozstaw kół, krótkie zwisy i specjalna rzeźba bieżnika opon to cechy wskazujące od razu, że jest to pojazd stworzony do przygód w terenie poza wytyczonymi drogami. Renault KWID CLIMBER posiada wszelkie zalety takiego samochodu: niewielkie gabaryty, potężne zderzaki, szerokie listwy boczne chroniące nadwozie i duże felgi kół o diamentowym połysku. Głęboki odcień pomarańczowego lakieru Orange Flamme doskonale podkreśla atletyczne linie nadwozia.

Renault Kwid Indie 2016 001

Elementy poszerzające nadkola podkreślone linią w kolorze niebieskim Bleu Electrique wzmacniają wizerunek solidnego i trwałego samochodu, który stał się już znakiem rozpoznawczym Renault KWID. Osłony reflektorów jeszcze silniej zaznaczają terenowy charakter pojazdu. Zaprojektowany do jazdy po wszelkiego rodzaju drogach CLIMBER posiada najważniejsze cechy crossovera Renault KWID z ekstremalnie rozwiniętymi zdolnościami terenowymi. W wyniku tego powstał samochód o silnej osobowości, gotowy na wszelkie przygody poza utartymi szlakami.

Renault Kwid Indie 2016 001

RENAULT KWID RACER

Renault KWID RACER należy do radykalnie innej kategorii. Takie elementy jak 18-calowe aluminiowe koła, nisko profilowe opony, nowe rozwiązania aerodynamiczne, kubełkowe fotele i klatka bezpieczeństwa w kabinie w oczywisty sposób nawiązują do świata sportów samochodowych. Jak przystało na tę kategorię, samochód ma zdecydowanie sportowy niebieski kolor nadwozia.

Zobacz również:   Nowy Ford Edge (2018-)

Renault Kwid Indie 2016 001

Szerokie wloty powietrza zapowiadają wysokie osiągi, a spojlery i dyfuzor gwarantują doskonałą sterowność. Forma diodowych świateł reflektorów w kształcie litery C oraz zaawansowane technologie zastosowane w budowie świateł samochodu KWID RACER odzwierciedlają nową strategię designu Renault.

Renault Kwid Indie 2016 001

Ekskluzywny charakter kabiny podkreślają szlachetne materiały, takie jak alkantara, aluminium i włókna węglowe. Czarna kolorystyka wnętrza kontrastuje z czerwonymi anodowanymi przyciskami, nawiązującymi do wyposażenia samochodów sportowych. Na konsoli centralnej wyświetlane są dane telemetryczne, by kierowca mógł śledzić swoje wyniki i osiągi w czasie rzeczywistym. Może on też obserwować cyfrowy obrotomierz, prowadząc samochód bezpiecznie zapięty w czteropunktową uprząż w kubełkowym fotelu i trzymając w dłoniach pokrytą skórą kierownicę z aluminiową obręczą przeznaczoną specjalnie do jazdy wyścigowej.

Renault Kwid Indie 2016 001

Obecny na obu premierach Laurens van den Acker, wiceprezes Grupy Renault i dyrektor designu przemysłowego, powiedział: Już na pierwszy rzut oka widać, że Renault KWID łączy w sobie emocjonalny design z potrzebą zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, czego oczekują nasi klienci. Linie nadwozia tego crossovera doskonale oddają jego solidną budowę, silny charakter, a zarazem nowoczesny i niepowtarzalny wygląd. Oba samochody pokazowe powstały w oparciu o płytę podłogową modelu KWID. Przód jest wyrazisty i natychmiast rozpoznawalny dzięki typowym dla Renault cechom. Obszerne nadkola i szereg stylistycznych detali są wspólne dla obu pojazdów.

Renault Kwid Indie 2016 001

RENAULT KWID 1.0 SCe ORAZ RENAULT KWID EASY-R

Renault przedstawia Renault KWID 1.0 SCe o rozwiązaniach zapewniających optymalne osiągi. Zastosowany w nim zaawansowany technologicznie silnik wyróżnia się elastyczną pracą i jest tak samo sprawny w jeździe miejskiej, jak i na autostradzie.

Renault Kwid Indie 2016 001

W oparciu o oryginalną filozofię modelu KWID, który jest atrakcyjny, nowatorski i przystępny, Renault przedstawia nową wersję tego udanego samochodu, wyposażoną w zupełnie nową półautomatyczną skrzynię 5-biegową Easy-R. Jazda bez użycia sprzęgła pozwala połączyć oszczędne zużycie paliwa i osiągi mechanicznej skrzyni z łatwością użytkowania skrzyni automatycznej.

Leave a Reply