W Gdańsku już po raz piętnasty odbył się coroczny Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów. Odbywająca się w dniach 26-29 maja impreza była elementem Święta Miasta. Ponad 200 uczestników prezentowało i podziwiało około 90 zabytkowych pojazdów. Rozpiętość wiekowa samochodów okazała się bardzo duża: najstarszy prezentowany model pochodził z roku 1934, podczas gdy najmłodszy miał 23 lata.

Pierwsze samochody zaczęły zjeżdżać już w czwartek. Piątek był dniem rajdowym. Załogi wyruszyły na jazdę nawigacyjną po Kaszubach, gdzie na trasie czekały ich liczne atrakcje.

Podczas całego trwania rajdu monitorowany był czas przejazdu, regularność jazdy oraz przestrzeganie przepisów. Na tej podstawie jury wytypowało zwycięzców.

W sobotę 28 maja kolumna samochodów, eskortowana przez gdańską Policję, wyruszyła na Targ Węglowy, gdzie odbył się tradycyjny Konkurs Elegancji. O zwycięstwie decydował nie tylko stan i wygląd samochodu, ale także dostosowane do niego stroje z danej epoki oraz choreografia czy inne efekty specjalne.

Wśród dodatkowych atrakcji, nie zabrakło zabytkowych samochodów ciężarowych – takich jak pochodzący z 1963 roku Unimog, a także wóz straży pożarnej z 1974 roku: CF16.

 

Tekst edytowany przez: Agata Borowska

 

This slideshow requires JavaScript.

Zobacz również:   Bentley Flying Spur V8 S Black Edition - odkryj ciemną stronę mocy

Leave a Reply