Renault otwiera dziś zamówienia na model TALISMAN Grandtour – duże kombi można zamówić w cenie już od 96 900 zł w wersji Life z silnikiem Energy dCi 110. Samochód ten wyposażony jest w te same innowacyjne technologie co wersja sedan. Niezwykłą przyjemność prowadzenia zapewnia połączenie systemu 4 kół skrętnych 4CONTROL z systemem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów), sterowane za pomocą systemu  MULTI-SENSE, umożliwiającego personalizację doznań z jazdy.

Renault TALISMAN Grandtour znajdzie się w polskich salonach sprzedaży w czerwcu, już od dziś klienci mogą składać zamówienia na ten model.

Ceny Renault TALISMAN Grandtour

Zgodnie z zapowiedzią, wersja Grandtour będzie kosztować 4 000 zł więcej w stosunku do wersji sedan. Ceny zaczynają się już od 96 900 zł.

Rocznie w Europie sprzedaje się ponad milion samochodów z segmentu D (wersji sedan, hatchback i kombi). Kombi stanowią ponad 50% łącznej sprzedaży. Renault TALISMAN Grandtour posiada wszystkie zalety sedana, uzupełnione o dynamiczną stylistykę i praktyczne rozwiązania wersji kombi.

renault talisman grandtour_5

Wymiary
Wymiary są niemal identyczne jak w sedanie (4,86 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości oraz rozstaw osi 2,81 m). TALISMAN Grandtour posiada również te same dynamiczne proporcje, smukłą sylwetkę i wysoki dolny pas nadwozia. Relingi dachowe z polerowanego aluminium podkreślają linię dachu przedłużoną dodatkowo długim spojlerem. Kształt tylnych słupków i chromowane obramowanie bocznych szyb wzmacniają wrażenie wysmukłości i finezji linii. Kąt pochylenia tylnej szyby daje efekt dynamiki, a jednocześnie pozwala zwiększyć pojemność bagażnika.

Prostszy załadunek bagaży
Dostęp do bagażnika jest wyjątkowo łatwy dzięki progowi umieszczonemu na wysokości 571 mm i dużej szerokości otworu bagażnika, wynoszącej 1 074 mm. Podobnie jak w sedanie klapa może być wyposażona w siłowniki zapewniające bezdotykowe otwieranie bagażnika. Tylna kanapa jest dzielona w układzie 1/3-2/3, a system Easy Break umożliwia łatwe jej złożenie od strony bagażnika dzięki dwóm dźwigniom. System elektrycznego i bezdotykowego otwierania klapy można aktywować przesunięciem stopy pod tylnym zderzakiem. Niewymagający użycia rąk system bardzo ułatwia załadunek.

Bagażnik TALISMAN Grandtour ma pojemność 572 dm3 (wg normy VDA) do przesłony bagażnika. Długość bagażnika wynosi 1 116 mm. Po złożeniu tylnej kanapy uzyskujemy długość załadunku 2 010 mm, co przekłada się na pojemność bliską 1 700 dm3 (wg normy VDA).

Dobre samopoczucie: obszerne wnętrze i komfortowe fotele
Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu dobrego samopoczucia kierowcy i pasażerom TALISMAN Grandtour plasuje się, podobnie jak sedan, w ścisłej czołówce swojego segmentu pod względem przestronności i komfortu wnętrza. Wersja Grandtour posiada ponadto o 30 mm większą odległość od siedzenia do dachu na tylnych miejscach, wynoszącą 886 mm.
• Odległość od siedzenia do dachu: 902 mm z przodu i 886 mm z tyłu,
• szerokość nad przednimi podłokietnikami: 1 512 mm,
• promień na wysokości kolan z tyłu: 262 mm,
• schowki we wnętrzu o pojemności ponad 25 litrów.

Komfortowe i obszerne przednie fotele oferują komfort klasy biznes:
• regulacja do 10 parametrów, w tym 8 regulowanych elektrycznie oraz możliwość dostosowania długości siedziska w zakresie 60 mm (wyłącznie w wersji Initiale Paris),
• możliwość regulacji elektrycznej 4 parametrów podparcia lędźwiowego (wysokość/ głębokość),
• funkcja masażu z możliwością regulacji rodzaju i intensywności (2 programy/ 5 sekwencji) w przypadku siedzeń regulowanych elektrycznie,
• zagłówki typu Relaks (wyłącznie w wersji Initiale Paris),
• podgrzewane siedzenia,
• pamięć ustawienia z możliwością skonfigurowania i zapamiętania do 6 indywidualnych profili.

Fotele w TALISMANIE Grandtour wyposażone są w dwie ważne nowości:
• wbudowaną funkcję wentylacji w fotelach z regulacją elektryczną, zwiększającą komfort podróżowania podczas dużych upałów,
• nową półsztywną obudowę oparcia, wykonaną w technologii Cover Carving, zarazem wytrzymałą, lekką i elastyczną, zapewniającą więcej miejsca na wysokości kolan na tylnych siedzeniach (+ 3 cm).
TALISMAN Grandtour jest również dostępny w najbardziej ekskluzywnej wersji Initiale Paris o unikalnej estetyce (w cenie już od 148 400 zł), która zapewnia najwyższy poziom komfortu, oferuje unikalny kolor nadwozia Fioletowy Améthyste, a także specjalną tapicerkę ze skóry licowej Nappa i lepszą izolację akustyczną we wnętrzu dzięki zastosowaniu bocznych szyb klejonych.

TALISMAN Grandtour – technologie zwiększające przyjemność jazdy i komfort
Podstawowym elementem systemu MULTI-SENSE są 4 koła skrętne 4CONTROL i układ Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów).
Po raz pierwszy w tym segmencie Renault TALISMAN Grandtour łączy, podobnie jak wersja sedan, system 4CONTROL z układem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów). Podczas jazdy po mieście układ 4CONTROL zapewnia Renault TALISMAN Grandtour niewiarygodną zwrotność i precyzję prowadzenia. Stabilność na zakrętach i sprawność, z jaką omija przeszkody, plasują nowy model Renault w najwyższej klasie pod względem przyjemności i komfortu jazdy.

Zobacz również:   Alfa Romeo Giulia najpiękniejszym samochodem roku 2016 według niemieckiego Auto Bild'a

renault talisman grandtour_3

Oferowana przez Renault unikalna technologia MULTI-SENSE umożliwia spersonalizowanie doznań z jazdy dzięki 4 zaprogramowanym fabrycznie trybom jazdy: komfort, sport, neutral, eko oraz trybowi indywidualnemu perso, w którym kierowca może dowolnie dobrać ustawienia.
Dzięki systemowi MULTI-SENSE, sterowanemu zarówno poprzez system multimedialny R-LINK 2, jak i przyciskiem skrótu na konsoli centralnej, TALISMAN Grandtour natychmiast zmienia charakter, pozwalając wybrać styl, w jakim chcesz prowadzić swój samochód – od najbardziej komfortowego po najbardziej sportowy – i za każdym razem przeżyć unikalne chwile podczas jazdy. Konstrukcja auta z obniżonym środkiem ciężkości i nisko umieszczony fotel kierowcy pozwala w pełni wykorzystać potencjał systemu MULTI-SENSE, zwłaszcza jeśli chodzi o doznania w wyjątkowo dynamicznym trybie sport. Do wybranego trybu jazdy dostosowują się również tonacja oświetlenia wnętrza (niebieska, czerwona, zielona, fioletowa lub w kolorze sepii), a także styl i rodzaj informacji wyświetlanych na desce rozdzielczej oraz dźwięk pracy silnika.

R-LINK 2 – centrum sterowania on-line
Renault TALISMAN Grandtour jest wyposażone w system multimedialny R-LINK 2 z dostępem do usług on-line, dostępny w wersji z dotykowym ekranem 7” (umieszczonym poziomo) lub ekranem 8,7” (umieszczonym pionowo). Poza klasycznymi funkcjami, takimi jak nawigacja, system audio i klimatyzacja, system R-LINK 2 pozwala na obsługę systemów wspomagających prowadzenie i bezpieczeństwo. Uzupełnieniem ekranu dotykowego są przyciski skrótów, pokrętło na środkowej konsoli oraz dodatkowe przełączniki w kierownicy.  R-LINK 2 daje możliwość skonfigurowania stron głównych za pomocą widgetów. Umożliwia  to bezpośredni dostęp do najczęściej używanych funkcji oraz personalizację interfejsu.

Stworzony „na miarę” system nagłośnienia BOSE®
TALISMAN Grandtour może być wyposażony w system nagłośnienia BOSE® Surround, specjalnie dostosowany do specyfiki wnętrza tego modelu, obejmujący dwanaście wysokiej klasy głośników, w tym subwoofer.
Technologia Centerpoint® umożliwia przetworzenie stereofonicznego sygnału dźwiękowego w sygnał wielokanałowy dający efekt Surround, a cyfrowy układ przetwarzania dźwięku BOSE® uwzględnia specyfikę akustyczną wnętrza Renault TALISMAN, zapewniając odpowiednio zrównoważony dźwięk.

Samochód z pełną ofertą systemów wspomagających prowadzenie i bezpieczeństwo
• Bezpieczeństwo: aktywny regulator prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania.
• Ostrzeganie: system kontroli pasa ruchu, system kontroli bezpiecznej odległości, system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola.
• Ułatwianie: adaptacyjne światła drogowe, automatyczny hamulec postojowy, kamera cofania, system wspomagania parkowania przodem i tyłem oraz system wspomagania parkowania Easy Park Assist.
Przezierny wyświetlacz Head-Up podaje najważniejsze informacje, zapewniając kierowcy bezpieczną jazdę: prędkość chwilową, informacje z systemu nawigacji i systemów wspomagających prowadzenie.

Jeszcze większa przyjemność prowadzenia dzięki nowoczesnej gamie silników
Oferowane w Renault TALISMAN Grandtour silniki są wydajne, niezawodne i oszczędne.
Oferta obejmuje dwa silniki benzynowe:
• Energy TCe 150 i Energy TCe 200 wyposażone w 7-przełożeniową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC

i trzy silniki wysokoprężne:
• Energy dCi 110 w połączeniu z 6-biegową skrzynią manualną
• Energy dCi 130 w połączeniu z 6-biegową skrzynią manualną lub z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową EDC
• Energy dCi 160 z systemem twin turbo, dostępny wyłącznie z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową EDC.

W gamie Renault TALISMAN Grandtour znajdują się cztery poziomy wyposażenia, w tym luksusowa wersja Initiale Paris.

GAMA TALISMAN GRANDTOUR        
SILNIK/ WERSJA LIFE ZEN INTENS INITIALE PARIS
BENZYNA Energy TCe 150 EDC   108 900 115 900  
Energy TCe 200 EDC 148 400
DIESEL Energy dCi 110 96 900      
Energy dCi 130   108 900 115 900  
Energy dCi 130 EDC     122 400  
Energy dCi 160 EDC   120 900 127 900 151 900

Nowy model pojawi się w polskich salonach sprzedaży w czerwcu 2016 roku, klienci mogą już składać zamówienia.

Leave a Reply