Tesla Model 3 – jak 3 lata czekania

Tesla 31 Marca a w Polsce 1 kwietnia zaprezentowała swoje mniejsze dziecko Model 3. Nowy  model Tesli będzie skierowany dla mniej zamożnej grupy docelowej pragnącej samochodu elektrycznego. Model 3 będzie kosztował 35000 dolarów, w Wielkiej Brytani 30000 funtów a w Europie prawdopodobnie 350000 Euro.

dev1olnibkvgnioymgi3

Wygląd

Model 3 to 5 miejscowy sedan, celujący w klasę D i przypominający wyglądem starszego brata S oraz … Porsche Panamera. Nowa Tesla będzie miała ogromną tylną szybę ciągnącą się aż od tylnej części dachu, dzięki czemu otrzymamy piękny widok na niebo. Ponieważ nie znajdziemy tu silnika spalinowego, auto, tak jak pozostałe modele Tesli posiada bagażnik zarówno z przodu jak i z tyłu. Co rzuca się jednak w oczy Modelu 3 to nie tylko prostota wnętrza, ale również ogrom wyświetlacza jaki znajdziemy w jego centrum.

mzutiegy1xqktkqyv1n2

Zasięg

Tesla Model 3 w podstawowej konfiguracji ma być w stanie przejechać minimum 215 mil czyli 345 km. Droższe wersje tego modelu będą mogły przejechać jeszcze większy dystans na jednym ładowaniu.

xbb7zdrroiqkxpryfccu

Ładowanie

Firma ma nadzieje, że uda im się podwoić ilość Superchargerów, a łączna liczba powinna sięgnąć 7500 w Europe, Azji i Ameryki Północnej do końca tego roku. Natomiast Elon Musk, założyciel firmy Tesla powiedział, że nie robią wolnych samochodów. Stąd przyspieszenie podstawowego modelu jest powalające i od 0 do 60 mph (96 km/h) w poniżej 6 sekund.

oomk567wehsatfihszup

Dodatki

Już w najtańszej wersji wyposażenia znajdziemy tu Autopilot czy możliwość podłączenia auta do Superchargerów. Na konsoli centralnej wciąż króluje wielki tablet jako jedyny element, który znajdziemy w tym miejscu. Tym razem oprócz sporych rozmiarów, dosłownie przypomina tablet. Rozwiązanie rodem z Mercedesa, gdzie ekran wystaje poza deskę rozdzielczą, jakby był doczepionym, niestandardowym dodatkiem.

atjhxxpaeixvopz0ac9s

Dostępność 

Można już składać zamówienia na Model 3, czas oczekiwania to początek 2018 roku jednak znając opóźnienia Tesli bardziej prawdopodobnym będzie 2019 r. Lista oczekujących będzie spora, już w pierwsze 24 godziny zarezerwowano 132 000 sztuki nowej Tesli.

Zobacz również:   Google pomoże pojazdom autonomicznym rozpoznawać zachowanie innych kierowców

 

 

Leave a Reply