Tesla może zacząć się bać. Apple będzie produkować samochody do spółki z Volkswagenem.

Volkswagen Golf GTD Variant

No dobra nie tak szybko, jeszcze chwilę nie muszą się bać tej konkurencji, ale może się to zmienić szybciej niż Nam wszystkim się wydaje. Dwaj giganci, jedni ze świata elektroniki, drudzy ze świata motoryzacji. Obaj z nieco nadszarpniętą reputacją za sprawą różnych skandali, za to produkty każdego z nich mimo tego sprzedają się wyśmienicie. Teraz połączą swoje siły, co podobno jest już pewne jak donosi New York Times.

Apple podobno próbował dogadać się wieloma producentami, ale dopiero z Volkswagenem znaleźli wspólny język. Prawdopodobnie spora w tym zasługa obecnych planów niemieckiej marki, która chce się mocno skupić na autach elektrycznych i wprowadzić na rynek lifestylową linię I.D.

Mało konkretów, więcej przypuszczeń…

A jak ma wyglądać ta cała współpraca? Na początek dość skromnie, ale nie dajcie się zwieść, znając obie firmy może błyskawicznie nabrać tempa. Wróćmy jednak do konkretów. Volkswagen ma udostępniać Apple Transportery T6, które stylistycznie będą modyfikowane przez należące do giganta z Wolfsburga studio karoseryjne Italdesing. Po wszystkich zabiegach T szóstki mają stać się autonomicznymi pojazdami Apple.

Auta na początek mają służyć do wewnętrznego transportu na terenie firmy z Cupertino, ale jak wszystko będzie szło dobrze, zostaną wprowadzone na zwykłe ulice, bo Apple posiada już zgodę władz na testowanie pojazdów autonomicznych na drogach publicznych.

Producent iPhonów nie będzie tym sposobem musiał angażować gigantycznych środków jakie są potrzebne na uruchomienie produkcji samochodów, bo skorzysta z doświadczenia i fabryk Volkswagena. Dzięki temu unikną wszystkich problemów które dzisiaj dławią Teslę. Póki co ciężko określić jaki będzie finalny wynik tej współpracy na szczycie, bo może się skończyć na spektakularnej klapie.

Za to jeżeli wszystko wyjdzie zgodnie z planem, to Elon Musk może już pakować manatki i lecieć na Marsa, bo w przemyśle motoryzacyjnym już nie będzie dla niego miejsca.

Zobacz również:   Kia KED-12 - koncepcyjna zapowiedź nowego członka rodziny

Leave a Reply