Toyota Motor Corporation oraz Mazda Motor Corporation zawarły porozumienie o długoterminowym partnerstwie. Współpraca polegać będzie na wymianie wiedzy i doświadczeń, co ma zaowocować pojawieniem się na rynku samochodów, które w jeszcze większym stopniu będą spełniały potrzeby i oczekiwania klientów na całym świecie.

W najbliższym czasie powołany zostanie komitet składający się z przedstawicieli obu firm, którego zadaniem będzie ocena najważniejszych zalet stron oraz promocja wielopłaszczyznowej współpracy między koncernami. Współpraca ta ma obejmować między innymi wymianę wiedzy na temat nowoczesnych technologii ekologicznych i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Oceniając umowę, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Toyota, pan Akio Toyoda powiedział: „Mazda nieustannie udoskonala swoje samochody oraz dostępne w nich technologie, czego przykładem mogą być rozwiązania technologiczne SKYACTIV oraz filozofia projektowa KODO – Dusza ruchu. Jednocześnie pozostaje wierna swoim motoryzacyjnym korzeniom. Taka strategia jest nam wyjątkowo bliska, bowiem opiera się na ulepszaniu oferowanych samochodów. Dlatego jestem bardzo zadowolony, że teraz możemy połączyć siły, realizując tę samą wizję tworzenia jeszcze lepszych produktów. Trudno mi sobie obecnie wyobrazić coś wspanialszego od możliwości pokazania światu – wraz z naszym partnerem – że kolejne 100 lat motoryzacji może być przynajmniej równie udane jak to pierwsze”.

Reprezentujący Mazdę – Prezes i Dyrektor Generalny, pan Masamichi Kogai powiedział: „Toyota konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, która w szerszej perspektywie dotyczy przyszłości całego przemysłu. Żywię ogromny szacunek dla zaangażowania Toyoty w unowocześnianie swoich samochodów poprzez ich nieustanne doskonalenie. Ponadto, Maździe bliski jest sposób w jaki Toyota pielęgnuje swoją tradycję i korzenie, oraz jak postępuje w stosunku do wszystkich społeczności, w których życie jest zaangażowana. Trudno się zatem dziwić, że firma jest tak poważana na całym świecie. Mam nadzieję, ze dzięki współpracy mającej na celu tworzenie jeszcze lepszych samochodów, możemy podnieść ich wartość w oczach naszych klientów oraz zwiększyć możliwości produkcyjne zarówno w Hiroszimie, jak i wszędzie tam, gdzie jesteśmy obecni”.

Nie jest to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Toyoty i Mazdy. Wcześniejsza współpraca obejmowała między innymi licencję Toyoty na wykorzystanie jej technologii hybrydowych przez Mazdę oraz produkcję kompaktowych modeli Toyoty w meksykańskiej fabryce Mazdy.

Zobacz również:   Boxster i Cayman teraz jako seria modelowa 718

Obie firmy mają świadomość, jak wiele wspólnych cech łączy filozofię korporacyjną Mazdy opartą na dostarczaniu radości z jazdy oraz zaangażowanie Toyoty w tworzenie coraz lepszych samochodów. Ponadto, oba koncerny postawiły na szeroko zakrojoną reformę swoich struktur, aby podnieść konkurencyjność i realizować założenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego nowo zawarte porozumienie wykraczać będzie poza ramy tradycyjnej współpracy, zmierzając w kierunku stworzenia zupełnie nowej jakości samochodów. Cel ten ma być osiągnięty na drodze szeroko zakrojonego – średnio lub długoterminowego – partnerstwa.

Leave a Reply