Na początku przyszłego roku podczas Tokyo Auto Salon Toyota zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne. Pierwszym z nich będzie opracowana przez Toyota GAZOO Racing wyścigowa wersja sportowego konceptu S-FR, który zadebiutował podczas Tokio Motor Show w październiku tego roku. Będą mu towarzyszyły dwa minivany Voxy G’s Concept oraz Noah G’s Concept, oparte na popularnych na azjatyckich rynkach modelach Voxy i Noah.

This slideshow requires JavaScript.

Toyota S-FR Racing Concept

Toyota S-FR zaprezentowana w październiku na Tokyo Motor Show miała prosty, schludny design, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i dziennikarzy. Zaprojektowany przez Toyota GAZOO Racing wyścigowy S-FR Racing Concept wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem i spektakularnymi osiągami. Poszerzone błotniki, przyciągające wzrok kratki wentylacyjne na masce oraz wzmocnione włóknem węglowym deflektory i spojlery z przodu i z tyłu zapowiadają ogromną radość z jazdy i doskonałe osiągi. Koncepcyjny S-FR kontynuuje wspaniałą tradycję wyścigowych Toyot, których ostatnim przykładem jest potężny GT86 z napędem na tylną oś, w specyfikacji torowej CS-R3.

This slideshow requires JavaScript.

Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept

Toyota stworzyła Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept, by zademonstrować swoją wizję minivanów o bardziej sportowym, przyciągającym wzrok wyglądzie zewnętrznym oraz nowoczesnym, wyróżniającym się wnętrzu. Oba modele zapewniają komfort i radość z jazdy, które zdecydowanie wykraczają ponad standardy swojego segmentu. Ta sama koncepcja minivana o ekscytującym wyglądzie i świetnych wrażeniach z jazdy po raz pierwszy znalazła swój wyraz w modelu Sienta, który zadebiutował na japońskim rynku w lipcu 2015 roku.

Toyota S-FR Racing Concept (7)

Toyota w sporcie

Stoisko Toyoty podczas Tokyo Auto Salon uświetni kolekcja samochodów, które startowały w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Nürburgring od 2007 roku. Fani sportu będą mogli także podziwiać bolid TS040 Hybrid, który walczył w tym roku w serii FIA World Endurance Championship, a także samochód startujący w serii All-Japan Rally Championship 2015.

Zobacz również:   VIP Bus nowej generacji - Peugeot Traveller i-Lab

Tokyo Auto Salon, coroczna wystawa samochodów prototypowych, odbędzie się między 15 a 17 stycznia w Makuhari Messe w mieście Chiba pod Tokio. Toyota traktuje targi jako doskonałą okazję do promowania swojej wizji motoryzacji oraz do spotkania z fanami marki, w szczególności jej sportowych samochodów.

Samochód Toyota S-FR Racing Concept Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept
Długość 4 100 mm 4 795 mm
Szerokość 1 735 mm 1 735 mm
Wysokość 1 270 mm 1 810 mm
Rozstaw osi 2 480 mm 2 850 mm

2 KOMENTARZE

  1. Minivan w sam raz dla grupy sportowców jadących na obóz czy zawody. Wygląd Voxy G’s Concept i Noah G’s Concept może okaże się zbyt odważny dla przeciętnego Kowalskiego ale młodym i energicznym osobom powinien przypaść do gustu.

  2. Modelami Gt86 i Celicy GT toyota udowodniła, że na budowie sportowych samochodów to się zna. Te modele już na zawsze pozostaną w głowach maniaków szybkiej jazdy. Myślę że S-FR z czasem też może zyskać wielu sympatyków.

Leave a Reply