TVR ogłosił, że pokaże swój nowy model na tegorocznym Goodwood Revival. Dzięki zgłoszeniom patentowym, plotki sugerują, że samochód będzie nosił nazwę Griffith.

Pierwsze plotki o nowym samochodzie pojawiły się w 2015 roku, ale teraz TVR ujawnia kilka nowych szczegółów. Jedyne co było wiadome do tej pory to to, że TVR współpracuje z Gordon Murray Design przy projektowaniu linii auta. Murray ma spore doświadczenie, zaprojektował m.in. McLarena F1 oraz LCC Rocket.

Samochód będzie wyposażony w 5 litrowy silnik V8 od Forda z modyfikacjami od firmy Cosworth. Ostateczne dane techniczne są jeszcze tajemnicą, ale mamy przypuszczenia, jakie osiągi może mieć nowy model. Mówi się o prędkości maksymalnej przekraczającej 200 mph (322 km/h), a do setki przyspieszy w niespełna 4 sekundy. TVR ogłosiło, że za jeden z 500 limitowanych aut Launch Edition przyjdzie nam zapłacić około 90 tysięcy funtów.

“Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że przedstawimy nowy samochód na Goodwood Revival” – powiedział prezes TVR, Les Edgar – “To świetne miejsce dla nas żeby to zrobić, jest dziedzictwem motoryzacyjnym marki i miejscem z entuzjastyczną widownią oddanych fanów samochodów.”

TVR jest marką znaną ze swoich surowych i bezzasadnych samochodów takich jak Speed 6, Tuscan czy niesławny Speed 12. Niestety marka znikła z rynku w 2012 roku. Od tamtej pory marka zmieniała właściciela czterokrotnie, a co roku krążyły plotki o powrocie. Tym razem wydaje się, że wszystko idzie po jak najlepszej myśli.

Goodwood Revival rozpocznie się 8 września.

Zobacz również:   VIP Bus nowej generacji - Peugeot Traveller i-Lab

Dodaj komentarz