W fabryce w Hanowerze rozpoczęto oficjalnie seryjną produkcję nowego Amaroka – pick-upa klasy premium.  Jako pierwszy z taśmy zjechał Amarok w wersji Aventura w kolorze „Ravennablau-Matallic” z dynamicznym turbodieslem V6 (165 kW/224 KM), napędem na cztery koła, z nową stylistyką przodu nadwozia, specjalnym orurowaniem, modnymi 20-calowymi obręczami kół, biksenonowymi reflektorami, światłami do jazdy dziennej w technologii LED oraz z atrakcyjnie wyposażonym wnętrzem.

Fot: HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY

Szef zakładów Udo Hitzmann stwierdził: „Jesteśmy dumni, że możemy produkować w naszej fabryce ten atrakcyjny i funkcjonalny samochód klasy premium. Pracownicy intensywnie przygotowywali się do rozpoczęcia jego seryjnej produkcji, bo nasz zakład opuszczają samochody tylko najwyższej jakości, i to od pierwszego dnia produkcji. Jesteśmy pewni, że nowy Amarok również będzie wyznaczał standardy wśród samochodów swojej klasy”.

Fot: HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY
Fot: HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY

Przewodniczący Rady Zakładowej Thomas Zwiebler: „Nowy Amarok jest bardzo udanym modelem. Jestem przekonany, że również naszym klientom sprawi mnóstwo radości. Ulokowanie produkcji u nas w Hanowerze było decyzją ważną i słuszną. Mimo że liczba egzemplarzy nie jest duża, to jednak Amarok ma duże znaczenie dla zapewnienia miejsc pracy w naszym zakładzie”.

kopie_amarok_presse_01_cockpit

Niezwykły jest fakt, że zarówno model dotychczasowy, jak i nowy są produkowane równocześnie w tym samym zakładzie. Liczba egzemplarzy aktualnego Amaroka będzie się zwiększać, starego zaś stopniowo zmniejszać, do całkowitego zakończenia produkcji w ciągu kilku najbliższych tygodni. Produkcja nowego Amaroka w Hanowerze odbywa się w trybie jednozmianowym. Od chwili jej rozpoczęcia w 2012 roku powstało tutaj 75.000 samochodów. Z taśm drugiej fabryki wytwarzającej ten model – w Pacheco w Argentynie – od 2009 roku zjechało ponad 393.000 pojazdów. Początek produkcji auta nowej generacji przewidziano w tych zakładach na sierpień 2016 roku.

kopie_amarok_presse_03_urban_01

Stylistyka nowego Amaroka jest jeszcze bardziej wyrazista niż poprzedniego. W najmocniejszej wersji pick-up Volkswagena osiąga moment obrotowy o wartości 550 Nm i moc 165/224 KM. Auto rozwija prędkość maksymalną 193 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,9 s.

Leave a Reply