Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczyna przedsprzedaż nowego Caddy i nowego Caddy Maxi

 Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

  • Nowy Caddy Furgon w wersji specjalnej New Edition dostępny już od 53.800 zł netto
  • Mniejsze zużycie paliwa i emisja szkodliwych substancji to zasługa silników spełniających normę Euro 6
  • Większe bezpieczeństwo podróżowania za sprawą nowych systemów asystujących

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Volkswagen rozpoczął zbieranie zamówień na nowego Caddy oraz na nowego Caddy Maxi. Nowa generacja miejskiego auta dostawczego oraz rodzinnego vana będzie dostępna na polskim rynku w wersji New Edition. Mimo że Caddy New Edition ma wyposażenie bogatsze niż model poprzedniej generacji, ceny auta zostały utrzymane na podobnym poziomie.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Ceny nowego Caddy startują od 53.800 zł netto za wersję furgon oraz od 56.500 zł netto (69.495 zł brutto) za osobową odmianę Trendline. Obydwa modele nowego Caddy w podstawowej wersji są napędzane 1,2-litrowym silnikiem TSI o mocy 84 KM. Wśród nabywców wersji furgon największym zainteresowaniem będzie cieszyła się odmiana napędzana 102-konną wysokoprężną jednostką napędową TDI, droższa od modelu podstawowego o 9.050 zł.

vr20150226002 kopia

Silniki oferowane do nowego Caddy gwarantują wysoki poziom zaawansowania technicznego i wysoką efektywność. Czterocylindrowy, wysokoprężny silnik TDI ma pojemność 2,0 l i występuje w wersjach o mocy od 55 kW/75 KM do aż 110 kW/150 KM. Nowy silnik 1.4 TGI, będący następcą jednostki napędowej stosowanej w Caddy EcoFuel, zużywa jedynie 4,1 kg gazu ziemnego na 100 km i zapewnia większą moc niż poprzednik spalając przy tym do 28% mniej paliwa. Ponadto, do wyboru są dwa czterocylindrowe silniki benzynowe – 1.2 TSI o mocy 62 kW/84 KM oraz 1.4 TSI o mocy 92 kW/125 KM.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Nowy Caddy furgon w wersji New Edition jest seryjnie wyposażony w, między innymi, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne oraz w elektrycznie sterowane szyby. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji, wyposażenie seryjne Caddy zostało wzbogacone o – układ automatycznego hamowania po kolizji, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście (oferowany w wersjach Trendline, Comfortline, Highline), pakiet BlueMotion Technology, czyli system Start-Stop oraz układ rekuperacji, asystent ruszania na wzniesieniach, tempomat (w osobowych wersjach Caddy), 4 poduszki powietrzne (w wersjach Furgon i Kombi) oraz o 6 poduszek powietrznych (w wersjach Trendline, Comfortline, Highline).

Zobacz również:   40 lat tyskiego zakładu FCA Poland

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Wzbogacono także listę wyposażenia dodatkowego o, między innymi, systemy zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz funkcjonalność auta. Do wyposażenia Caddy mogą teraz należeć, na przykład, aktywny tempomat z systemem automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego pojazdu (ACC), światła drogowe z układem Light Assist, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, kamera cofania czy ogrzewana przednia szyba.

20150123vr014 kopia

W chwili rozpoczęcia sprzedaży Caddy będzie dostępny w limitowanej serii „Generation Four”. Jej wyróżniki to czerwony lakier „Fortana” oraz lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki, obudowy lusterek, klamki, prowadnice przesuwanych drzwi oraz listwy ochronne na bokach nadwozia (te ostatnie z chromowanym elementem ozdobnym), a także aluminiowe, 16-calowe obręcze kół (Bendigo) lub 17-calowe (Madrid, czerwone lub czarne). W podstawowej wersji Caddy „Generation Four” został wyceniony na 82.400 zł netto.

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7

Fotele Caddy i Caddy Maxi w wersjach „Generation Four” wyłożono czarną tapicerką „Kutamo”. Z kolei ozdobny panel w desce rozdzielczej, w zależności od wersji, występuje w wersji „Cortina Gloss” lub w wersji lakierowanej na kolor czerwony „Fortana”.

Nowego Caddy można wyposażyć w, między innymi, system radiowy „Composition Colour”, zestaw głośnomówiący z łącznością Bluetooth, kierownicę wielofunkcyjną, czujnik rozpoznający zmęczenie kierowcy, automatyczną klimatyzację, wielofunkcyjny wyświetlacz oraz w reflektory bi-ksenonowe.

Szczegółowe cenniki wszystkich wersji nowego Caddy i nowego Caddy Maxi znajdują się na stronie http://the-new-caddy.com/pl/pl/.

 

Leave a Reply