logo_vw (1)

Poznań, 27 sierpnia 2015 r. – Volkswagen dołącza jako partner strategiczny do zespołu ABT Schaeffler startującego w mistrzostwach świata Formuły E. Międzynarodowa seria wyścigów bolidów z napędem wyłącznie elektrycznym zadebiutowała we wrześniu 2014 roku i już jej pierwszy sezon cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno widzów jak i mediów. Sezon 2015/2016 rozpocznie się w Azji, a jedenaście wyścigów będzie rozgrywanych także na torach Ameryki Południowej i Północnej oraz Europy.

Setki milionów widzów przed telewizorami na całym świecie i ponad 400 tysięcy fanów na torach w takich miastach jak m.in. Buenos Aires, Miami, Berlin czy Londyn sprawiło, że Formuła E ma za sobą niezwykle udany debiut. Podczas rozpoczęcia nowego sezonu, 17 października w Pekinie, na starcie jako sponsor będzie obecny również Volkswagen.

Zespół ABT Schaeffler oraz Volkswagena łączy wieloletnie udane partnerstwo. Ważną rolę odgrywają w nim projekty wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu w latach 2011 – 2014 organizowano mistrzostwa Volkswagen Scirocco R-Cup, które były najbardziej ekologicznym na świecie markowym pucharem, w którym brały udział pojazdy napędzane biogazem.

Posiadając w swojej ofercie samochody z napędem wyłącznie elektrycznym, jak e-Golf oraz e-up! oraz hybrydy plug-in: Golf GTE i Passat GTE, Volkswagen może się poszczycić szeroką ofertą modeli wykorzystujących napęd elektryczny.

ABT Schaeffler jako jedyny niemiecki zespół w stawce zajął w pierwszym sezonie Formuły E trzecie miejsce w kategorii zespołów i kierowców. W jego barwach startowali Daniel Abt i Lucas di Grassi.

Zobacz również:   Tym razem z klocków zbudujemy Nissana GT-R Nismo - tak wygląda nowy zestaw

Leave a Reply