Volvo XC90 Kobiecym Samochodem Roku 2015

Logo Womens World Car of the Year

Obsypane nagrodami Volvo XC90 zdobyło kolejne wyróżnienie. Tym razem swoje uznanie wyraziła kapituła konkursu Women’s World Car of the Year, która poddała drobiazgowej ocenie samochody z wielu rynków. Zwycięzcą w najbardziej prestiżowej kategorii Kobiecego Samochodu Roku 2015 oraz Kobiecego SUV-a Roku 2015 został flagowy model Volvo – XC90.

Volvo XC90 R-Design - model year 2016

Samochody oceniane były przez jury składające się wyłącznie z dziennikarek związanych z motoryzacją, pochodzących z różnych zakątków globu. Oceny wystawiano na podstawie pięciu głównych kryteriów: technologii, wyglądu, komfortu, przestronności oraz stosunku ceny do jakości produktu. Plebiscyt Women’s World COTY zwraca uwagę niepowtarzalnym spojrzeniem na współczesne samochody – coroczny komunikat opisujący werdykt ekspertek oraz przybliżający laureatów nagrody obiega prasę nie tylko motoryzacyjną, lecz także kobiecą, wskazując jakie auto jest najbardziej pożądane przez przedstawicielki płci pięknej.

Volvo XC90 R-Design - model year 2016

W tym roku bezkonkurencyjny okazał się najnowszy flagowy model Volvo XC90, który oceniono nie tylko jako najlepszy w segmencie SUV, zdobywając właściwy dla tej kategorii tytuł, lecz także zdystansował pozostałe auta biorące udział w konkursie otrzymując tytuł Kobiecego Samochodu Roku 2015.

Volvo XC90 R-Design - model year 2016

Volvo XC90 to najnowszy flagowy model szwedzkiej marki reprezentujący segment dużych SUV-ów. Może komfortowo przewieźć nawet 7 osób. Auto łączy dwie trudne do pogodzenia cechy: jest pojemne i praktyczne, a przy tym bezsprzecznie piękne i obfituje w wysmakowane detale.  W samochodzie zastosowano naturalne materiały wykończeniowe: drewno, metal i skórę. Centralnym punktem konsoli środkowej jest duży, dotykowy ekran, który umożliwia intuicyjny dostęp do wszelkich ustawień i systemów auta oraz możliwość korzystania z licznych aplikacji, m.in. do obsługi strumieniowania muzyki, czy usług z wykorzystaniem geolokalizacji. Do napędu samochodu przewidziano jednostki o mocy od 190 do 400 KM. Są wśród nich zarówno wersje wysokoprężne, benzynowe oraz hybrydowe. XC90 to także najbezpieczniejszych samochód osobowy na świecie. co potwierdzają najnowsze wyniki testów zderzeniowych.

Zobacz również:   Pierwsze sedany Volvo S90 wyprodukowane w Chinach przyjadą do Europy dzięki wspaniałemu połączeniu kolejowemu

Volvo XC90 R-Design - model year 2016

Leave a Reply