Nissan wraz z pracownią architektoniczną Foster + Partners, dokonali prezentacji w Genewie, 1 marca 2016r. futurystyczną i fascynującą wizję przyszłej mobilności opartej na pełnej łączności z Internetem.

Nissan stacja paliw przyszłości 4

Wizja jaką proponują spółka Nissan wraz z pracownią architektoniczną przedstawia świat, w którym samochody wchodzą w interakcje ze swoim otoczeniem, a mieszkańcy przyczyniają się do korzystania z bezemisyjnych pojazdów technologii Piloted Drive. Perspektywa ta, oparta na szeregu pionierskich technologiach Nissana wskazuje, jak można byłoby zrewolucjonizować sposób korzystania z energii oraz jej dystrybucję w największych europejskich metropoliach. W tym celu, należałoby zintegrować system umożliwiający podłączanie pojazdów do sieci elektroenergetycznej, technologię magazynowania energii w akumulatorach oraz technologię autonomicznej jazdy, a także radiową łączność z Internetem.

Nissan stacja paliw przyszłości 1

Zaciekawić może informacja, że producent najchętniej kupowanego w 100% elektrycznego samochodu na świecie i czołowa pracownia architektoniczna wspólnie doszli do wniosku, że w przyszłości stacją paliw będzie właściwie… sam samochód. Pierwsze kroki zostały już postawione w tym kierunku. Nissan testuje obecnie w Europie innowacyjny system podłączania pojazdów do sieci elektroenergetycznej (vehicle-to-grid), który – wraz z systemem wtórnego wykorzystania akumulatorów – pozwoli na wykorzystanie samochodów, jako indywidualnych „koncentratorów energii”, umożliwiających jej przechowywanie, używanie lub zwracanie do sieci elektroenergetycznej.

Zobacz również:   Rekord produkcji Mercedesa Klasy G: 20 tysięcy egzemplarzy w mniej niż rok

Leave a Reply