Renault Polska rozpoczyna pierwszy w Polsce konkurs na zaprojektowanie samochodu autonomicznego, nazywanego też „autem bez kierowcy”. Konkurs pod nazwą „Renault. Passion for Design & Innovation” potrwa od 26 kwietnia do 31 maja br. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej renaultpassion.pl.

Przewodniczącym jury jest światowej sławy projektant samochodów, Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, który osobiście wręczy laureatom statuetki podczas Wawa Design Festiwal.

renault espace

Bardzo często otrzymujemy od młodych ludzi zapytania jak zostać projektantem samochodów. Nasz konkurs może być dla tych utalentowanych osób okazją do zrobienia pierwszych kroków w tym kierunku, a dla nas możliwością odkrycia szczególnie uzdolnionych projektantów – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Polska. – Wprowadzana od kilku lat w życie, z ogromnym sukcesem, nowa strategia designu Renault była dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu – dodaje.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych designerów, studentów wzornictwa, architektury i innych pokrewnych kierunków, ale udział może wziąć każdy, kto łączy pasję do samochodów z pasją do projektowania.

Projekt konkursowy powinien być wizualizacją graficzną modelu samochodu autonomicznego, czyli auta samosterowalnego. Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 maja przesłać projekt samochodu autonomicznego za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie renaultpassion.pl.

renault talisman

Czterech spośród pięciu finalistów wybierze jury, składające się m.in. z takich osobistości jak Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, Anthony Lo, fotografka Lidia Popiel, projektantka marki Bizuu Zuzanna Wachowiak, projektant pojazdów i wykładowca Wojciech Sokołowski czy twórca plakatów, ilustracji i okładek Andrzej Pągowski. Piątego finalistę wybiorą internauci, głosując na swoich faworytów za pomocą sondy na stronie internetowej konkursu.

Trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone 7 września podczas WAWA DESIGN FESTIWAL w Soho Factory.

Zobacz również:   RAV4 Plug-in Hybrid – nowy flagowy model hybrydowy Toyoty

Autor najlepszego projektu otrzyma 10 tys. złotych oraz samochód Renault Espace lub Talisman do testu na okres 2 tygodni.Zdobywca drugiego miejsca – 5 tys. złotych oraz Renault Espace lub Talisman na tydzień, a projektant trzeciego nagrodzonego projektu otrzyma 2 tys. złotych oraz Renault Megane GT na weekend.

DRAWING BY Nicolas JARDIN
DRAWING BY Nicolas JARDIN

Od kilku lat Renault wdraża swoją nową strategię designu. Najlepiej ilustruje ją „stokrotka etapów życia”. Centralnym elementem tej strategii jest człowiek i jego potrzeby, a design opiera się na prostych, zmysłowych i ciepłych formach.

Inżynierowie marki Renault stworzyli już swój pierwszy projekt samochodu autonomicznego. Prototyp NEXT TWO zaprezentowany w 2014 roku ucieleśnia wizję Renault samochodu z autopilotem, który dzięki połączeniu automatycznej jazdy i mobilnych technologii, pozwala na rozpoznawanie otoczenia. Obecnie rozwiązania testowane są w trzech “Renault ESPACE Autonomous Drive demonstrators”. Firma Renault planuje wprowadzić samochód autonomiczny na rynek w 2020 roku.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na renaultpassion.pl.  

renaultpassion.pl

Leave a Reply