Dacia odnowiła model Duster, najpopularniejszego SUVa w Polsce. Nowa Dacia Duster ma być nie tylko bardziej uniwersalna, ale również bardziej atrakcyjna. Do chwili obecnej sprzedaż Dustera na świecie przekroczyła milion egzemplarzy, a odnowiony model rozpocznie zupełnie nowy rozdział marki. Całkowicie nowy Duster zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już 12 Sierpnia.

Nowa Dacia Duster to prawdziwy poszukiwacz przygód z rodowodem oraz zdolnością do odejścia od ubitego szlaku, a to wszystko dzięki odświeżonemu Designowi. Zgodnie z modelowym DNA, nowy SUV rumuńskiej marki łączy w sobie muskularną sylwetkę z prawdziwą asertywnością podkreślaną przez nowy kolor nadwozia, Atacama Orange.

Z przodu znajdziemy nową, charakterystyczną dla marki kratkę rozciągającą się aż po reflektory, poszerzając optycznie samochód. Nowe są również same przednie lampy, razem ze światłami do jazdy dziennej typu LED, które dzielą się na trzy sekcje. Linie zagięcia w poziomej pokrywie silnika przyczyniając się do asertywności pojazdu. Większa, masywna, satynowa osłona zabezpieczająca dolną część auta wzmacnia autentyczność samochodu rządnego przygód, a ponadto jest odporna na zarysowania, co pozwala na zachowanie eleganckiego wyglądu.

Przednia szyba została przesunięta o 100 mm do przodu w porównaniu z obecnym Dusterem i jest bardziej zgrabna, co sprawia, że kabina jest dłuższa i bardziej przestronna. Nowe aluminiowe relingi dachowe rozszerzają linię szyby przedniej nadając bardziej dynamiczny profil auta. Do tego mamy 17 calowe felgi oraz ogromne nadkola zwiększające masywność samochodu.

Z tyłu najbardziej rzucające się w oczy są zupełnie nowe lampy umieszczone po bokach auta zwiększające optycznie rozmiary nowej Dacii. Charakterystyczne dla marki nowe lampy z czterema diodami odbiegają od innych modeli nadając Dusterowi swój indywidualny charakter. Podobnie jak w przednim pasie i tutaj znalazło się miejsce na masywną osłonę w dolnej części samochodu.

Zobacz również:   Honda Clarity Fuel Cell w Europie

Wiele osób narzekało na dotychczasowy design SUVa, być może nowa linia nadwozia zmieni zdanie licznych sceptyków.

Leave a Reply