W sobotę 1 października w Salonie Toyota Auto Park Lublin miała miejsce premiera nowego modelu, C-HR. W niedzielę 2 października auto zostało zaprezentowane szerszej publiczności podczas imprezy MOTO Arena, która była zakończeniem sezonu motoryzacyjnego 2016. Toyota C-HR jest nowoczesnym Crossoverem o nieszablonowym podejściu do tego segmentu aut.

fot. Piotr Majka
fot. Piotr Majka

Masywna bryła auta została połączona z kompaktową, smukłą kabiną typu Coupe. Przednie reflektory wyposażone są w technologię Full LED ze światłowodami i kierunkowskazami sekwencyjnymi. Poniżej mocno zarysowany w trzech wymiarach zderzak połączono z trapezoidalnym wlotem powietrza. Z boku C-HR ma duże czarne listwy progowe oraz potężne przetłoczenia. Klamki drzwi tylnych umieszczono w słupku C, nawiązując tym samym do samochodów typu Coupe.

fot. Piotr Majka
fot. Piotr Majka

Już w podstawowym modelu C-HR otrzymujemy sporą ilość nowoczesnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Najtańsza wersja Active oferuje m.in. 7 poduszek powietrznych, system wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia wraz z systemem wykrywania pieszych, układ rozpoznawania znaków drogowych, aktywny tempomat czy automatyczne światła drogowe. Pełny cennik oraz listę wyposażenia możecie zobaczyć TUTAJ.

fot. Piotr Majka
fot. Piotr Majka

Nowy model Toyoty dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia, a podstawowy model rozpoczyna swoją cenę od 79 900 zł. Klienci do wyboru mają dwie jednostki silnikowe: Turbodoładowaną benzynę o pojemności 1.2 litra i mocy 116 KM, oraz wersję Hybrydową z silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 litra i łącznej mocy układu 122 KM. Decydując się na wersję benzynową możemy wybrać spośród skrzyni manualnej lub automatycznej Multidrive S. W przypadku Multidrive S, samochód może być również wyposażony w napęd na 4 koła. Opcja z silnikiem Hybrydowym oznacza, że dostaniemy bezstopniową skrzynię CVT.

Pokaz podczas imprezy MOTO Arena Toyota C-HR została odsłonięta przez tancerki UDS Cheerleaders. Podczas trwania MOTO Areny można było wziąć udział w konkursie “Spędź zimowy weekend z C-HR”, w którym można było wygrać ten właśnie model z pełnym bakiem na weekend.

Zobacz również:   [Relacja] Warsaw MotoShow 2016

Dodaj komentarz