BMW Group i NTU przeznaczyły 1,3 mln USD na wspólny program badawczy nad mobilnością elektryczną

P90188468_highRes kopia

BMW Group i Nanyang Technological University (NTU Singapore) uruchomiły wspólny program badawczy poświęcony mobilności elektrycznej. Narzędziemi badawczymi będą m.in. elektryczny model BMW i3 oraz hybrydowy (benzynowo-elektryczny) sportowy model BMW i8. Program prowadzony będzie w Future Mobility Research Lab na terenie kampusu NTU – pierwszym laboratorium wspólnie prowadzonym przez BMW Group i jego partnera w Południowo-Wschodniej Azji. Oprócz inicjalnych inwestycji (w 2013 r. na założenie Laboratorium partnerzy wspólnie wyłożyli 5,5 mln USD) na badania przeznaczono w chwili rozpoczęcia programu kolejne 1,3 mln USD.

P90188467_highRes kopia

Program skupi się na dwóch dziedzinach: mobilności elektrycznej w Azji oraz na inteligentnych materiałach. Warto pamiętać, że od chwili powstania, Laboratorium zajmuje się badaniami nad zaawansowanymi akumulatorami, systemach wsparcia kierowcy oraz inteligentnej mobilności.

P90188480_highRes kopia

Oddane do badań samochody BMW i3 oraz BMW i8 posłużą jako ruchome centra testowe, badające zachowania kierowcy w realnych warunkach użytkowania, a także aplikacje mobilne, które są w stanie przewidywać ruch drogowy i szacować czas podróży.

P90188462_highRes kopia

Zobacz również:   Ruszyły zamówienia na Alfę Romeo Stelvio

Leave a Reply