Po inauguracji w kwietniu tego roku podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju nowego Citroëna C5 Aircross, SUV-a z segmentu C, Citroën przyspiesza światową ofensywę w segmencie SUV-ów. Marka zaprezentowała dzisiaj nowego, kompaktowego SUV-a Citroëna C3 Aircross i zamierza podbić ten segment rynku, na którym sprzedaż w latach 2012 – 2016 w Europie i na świecie uległa aż pięciokrotnemu zwiększeniu.  Dwa „People minded” SUV-y odpowiadają oczekiwaniom klientów. Już na etapie projektowania konstruktorzy uwzględnili sposoby użytkowania samochodu i marzenia klientów o samochodzie, przesycone duchem optymizmu i wspólnych wypraw. SUV-y nowej generacji łączą styl budzący poczucie bezpieczeństwa z przykuwającą uwagę, oryginalną, pełną energii osobowością. Wprowadzają nowy standard w zakresie komfortu, walorów użytkowych i warunków podróżowania. Są idealną ilustracją bogatego know-how marki w zakresie stylistyki, przestronności wnętrza i zapewniania dobrego samopoczucia.

Nowy, kompaktowy SUV Citroën C3 Aircross wyróżnia się w świecie SUV-ów dzięki:

 • SILNEJ OSOBOWOŚCI I LICZNYM MOŻLIWOŚCIOM PERSONALIZACJI

Nowy Citroën C3 Aircross jest kompaktowym SUV-em o długości 4,15 m, wyróżniającym się sylwetką pełną siły, oryginalności i świeżości. Unikatowa budowa nadwozia i cechy wspólne dla nowych modeli Citroëna powodują, że ma wszelkie atrybuty odpowiadające solidnemu i bezpiecznemu SUV-owi: zwiększony prześwit, podwyższona pozycja za kierownicą, ochronna osłona przedniego i tylnego zderzaka, duże koła i poszerzone nadkola. Sylwetkę o wyraźnie zaokrąglonych kształtach podkreślają akcenty graficzne, takie jak barwne elementy  relingów dachowych czy szyby w tylnych słupkach z efektem „żaluzji”. Model C3 Aircross wyróżnia się także niespotykanie bogatą ofertą personalizacji, która obejmuje 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego z czterema kolorami dachu dla wersji dwubarwnych i czterema pakietami kolorystycznymi oraz pięć mocno zróżnicowanych wystrojów wnętrza. Stylistyka wnętrza z wieloma poziomymi liniami doskonale podkreśla przestronność kabiny i wywołuje poczucie bezpieczeństwa. Specyficzny dla SUV-a charakter i właściwości jezdne C3 Aircross ujawniają się także z chwilą zajęcia miejsca za kierownicą. Samochód jest zwrotny w mieście dzięki zwartej budowie i zawsze gotów do wypraw po bezdrożach dzięki systemom Grip Control® i Hill Assist Descent. Ponadto C3 Aircross dysponuje bogatą ofertą oszczędnych i efektywnych energetycznie silników benzynowych i wysokoprężnych.

DANE TECHNICZNE

Długość: 4,15 m

Szerokość: 1,76 m

Wysokość: 1,64 m

Rozstaw osi: 2,60 m

Objętość bagażnika: 410 l do 520 l

Model C3 Aircross wykorzystuje szeroki wachlarz elementów personalizacji nadwozia i w ten sposób wyróżnia się z tłumu.. SUV stawia na grę kontrastów, możliwą dzięki 90 dostępnym kombinacjom pozwalającym wyrazić charakter i upodobania każdego użytkownika:

 • 8 kolorów nadwozia (Natural White, Ink Black, Misty Grey, Cosmic Silver, Passion Red, Breathing Blue, Sable i Spicy Orange)
 • 4 kolory dachu w wersjach z dwukolorowym nadwoziem (Ink Black, Natural White, Spicy Orange lub Sable – zależnie od rynku)
 • 4 pakiety kolorystyczne (Pomarańczowy, Szary, Biały i Czarny).

C3 Aircross oferuje kierowcy i pasażerom szeroki wachlarz możliwości wyrażenia swojej osobowości:

 • Wystrój standardowy charakteryzują czyste i oszczędne linie z fakturowaną powierzchnią deski rozdzielczej w kolorze szarym oraz tkaninowe obicia siedzeń w kolorze Mica Grey podkreślone białymi obramowaniami nawiewów.
 • Wystrój Metropolitan Grey eksponuje przestronność wnętrza. Główny nacisk położony jest na rozświetlenie wnętrza i stworzenie dobrego samopoczucia poprzez zastosowanie świetlistych barw i ciepłych tkanin, które są użyte również w elementach ozdobnych deski rozdzielczej. Nawiewy mają obramowania w kolorze pomarańczowym.
 • Wystrój Urban Red wyraża witalność i technologiczne zaawansowanie SUV-a. Wprowadza grę kontrastów między ciemnymi kolorami wnętrza a pomarańczowymi akcentami przeszyć tapicerki w kolorze Quartz Dark Grey i obramowań nawiewów. Elementy ozdobne deski rozdzielczej są pokryte skórą ekologiczną.
 • Wystrój Hype Mistral kojarzy się z luksusem. Wyróżnia się łączoną tapicerką ze skóry ekologicznej w połączeniu z tkaniną w pepitkę oraz deską rozdzielczą również pokrytą skórą ekologiczną. Nawiewy mają obramowania w kolorze matowego chromu.
 • Wystrój Hype Colorado również przywodzi na myśl stylistykę z najwyższej półki, z miękkimi w dotyku materiałami wykończeniowymi i barwnymi akcentami w kolorze Colorado pojawiającymi się w obrębie siedzeń, dwubarwnej kierownicy i ozdobnej wstawki na desce rozdzielczej.

 • Silniki benzynowe Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross jest dostępny w najmocniejszej wersji z silnikiem PureTech 130 z 6-biegową skrzynią manualną. Silnik PureTech 110 jest oferowany z manualną skrzynią, ale też z automatyczną skrzynią EAT6, by zapewnić maksymalny komfort i przyjemność z jazdy (PureTech 110 EAT6). Samochody z podstawowego poziomu gamy oferowane są z silnikiem PureTech 82 ze skrzynią manualną.
 • Silniki wysokoprężne Nowy SUV Compact Citroën C3 Aircross jest wyposażony w manualną skrzynię biegów współpracującą z jednym z dwóch silników do wyboru:  BlueHDi120 (skrzynia z 6 przełożeniami) i BlueHDi 100.

 • Przestronne wnętrze. Konstrukcja nadwozia C3 Aircross z pięcioma miejscami z dużą ilością miejsca na nogi inad głową, zapewnia najobszerniejsze wnętrze w tym segmencie oraz niezrównany komfort. C3 Aircross jest  „Best in class”  pod względem przestrzeni nad głową z przodu i z tyłu z największą wysokością kabiny, która zapewnia pasażerom poczucie wygody i swobody niezależnie od zajmowanego miejsca. Rozstaw osi wynoszący 2,60 m zapewnia też dużo przestrzeni na wysokości kolan pasażerów siedzących z tyłu.

 • Modularność. C3 Aircross oferuje największą modularność w swoim segmencie. Przyczynia się do tego składana tylna ławka w układzie 2/3 – 1/3 ze składanymi oparciami i siedziskami przesuwanymi w dwóch, niezależnych częściach w zakresie 150 mm. Jej składanie i rozkładanie jest bardzo łatwe. Niezwykle funkcjonalny, przedni fotel pasażera może być złożony w razie potrzeby przewiezienia długich przedmiotów. Wystarczy jeden ruch ręki, by maksymalna długość przestrzeni bagażowej osiągnęła 2,40 m.
 • Objętość bagażnika. Pasażerowie nie muszą ograniczać się w pakowaniu bagaży, ponieważ C3 Aircross ma największy bagażnik w swoim segmencie, z wygodnym dostępem po otwarciu dużej, tylnej klapy i niskim progiem załadunku bagaży. Objętość bagażnika wynosi 410 litrów z możliwością zwiększenia do 520 litrów po przesunięciu tylnej ławki maksymalnie do przodu. Po złożeniu tylnych foteli, całkowita objętość przestrzeni bagażowej osiąga 1289 litrów. Praktyczny w codziennej jeździe C3 Aircross ma również składaną tylną półkę, która może być schowana za tylną ławką, by umożliwić przewóz wyższych przedmiotów w bagażniku. Innym pomysłowym rozwiązaniem jest podłoga bagażnika o dwóch możliwych położeniach, dzięki temu można uzyskać płaską podłogę po złożeniu tylnych foteli.
Zobacz również:   W Spa Audi świętowało drugie w tym sezonie zwycięstwo w serii wyścigów długodystansowych FIA WEC

12 SYSTEMÓW WSPOMAGANIA PROWADZENIA POJAZDU PRZYDATNYCH NA CODZIEŃ

Zgodnie z założeniami programu Citroën Advanced Comfort®, w projekcie Nowego SUV Compact Citroën C3 Aircross przewidziano również ułatwienia w użytkowaniu samochodu. W związku z tym zastosowano w modelu intuicyjne technologie, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia poprzez wspomaganie kierowcy w codziennym użytkowaniu i przy wykonywaniu różnego rodzaju manewrów:

 • System bezkluczykowego dostępu do samochodu i rozruchu – model oferuje możliwość zamknięcia, otwarcia zamków drzwi i rozruchu silnika bez wyjmowania kluczyka z kieszeni. Samochód rozpoznaje swojego kierowcę, gdy znajdzie się on w pobliżu.
 • Kolorowy ekran przezierny Head-up display – kierowca ma w polu widzenia informacje, które są przydatne wprowadzeniu samochodu. Dane takie jak prędkość, wskazania tempomatu są wyświetlane w kolorze na wysuwanym ekranie. Kierowca ma je stale w polu widzenia bez potrzeby odrywania wzroku od drogi.
 • Kamera cofania Top Rear Vision– zapewnia szeroki zakres wyświetlanego obrazu i ułatwia manewry parkowania. W chwili włączenia wstecznego biegu, kamera przekazuje obraz na 7-calowy ekran dotykowy i pokazuje widok obszaru za samochodem w promieniu 180° z zaznaczonymi kolorowymi liniami określającymi tor ruchu pojazdu i odległość od przeszkody.
 • System Park Assist – zapewnia łatwe i bezpieczne parkowanie. Jest to system aktywnego wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego. Na życzenie kierowcy, system rozpoznaje automatycznie miejsce parkingowe, następnie steruje układem kierowniczym tak, aby bezpiecznie zaparkować samochód. Kierowcy pozostaje tylko włączenie wstecznego biegu i wciskanie pedału gazu i hamulca.
 • System Active Safety Brake – samochód ma dźwiękową i wzrokową sygnalizację ostrzegawczą, by zmniejszyć ryzyko kolizji z przeszkodą pojawiającą się przed samochodem. W przypadku braku reakcji kierowcy system samoczynnie włącza hamulce. Wielofunkcyjna kamera, zamontowana przy górnej krawędzi przedniej szyby, wykrywa przeszkody znajdujące się przed samochodem, takie jak inne samochody jadące w tym samym kierunku lub stojące w miejscu. W razie wykrycia ryzyka kolizji przy prędkości od 5 do 85 km/h czujnik automatyczne włącza układ hamulcowy. Prędkość samochodu nie może przekraczać 80 km/h w chwili wykrycia innego, stojącego pojazdu i 60 km/h, gdy system rozpozna obecność pieszego.
 • System aktywnego monitorowania pasa ruchu Pomaga walczyć ze spadkiem koncentracji czy też zwykłej nieuwagi za kierownicą. Działa przy prędkości powyżej 60 km/h. Funkcja wykrywa niezamierzone zjechanie samochodu z pasa ruchu i przekroczenie linii ciągłej lub przerywanej bez włączenia kierunkowskazu. Wówczas powiadamia o tym kierowcę sygnałem dźwiękowym i graficznym wyświetlanym na tablicy rozdzielczej.
 • System kontroli martwego pola – za pomocą piktogramów widocznych w lusterkach bocznych system informuje o obecności samochodu w martwym polu widzenia.
 • System monitorowania ograniczeń prędkości – przekazuje kierowcy informacje o ograniczeniach prędkości, wyświetlając je na ekranie tablicy rozdzielczej. Stwierdzona prędkość ograniczenia może zostać zarejestrowana w regulatorze jako żądana prędkość jazdy.
 • System automatycznego przełączania świateł – podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy nocą dzięki automatycznej zmianie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie w zależności od sytuacji na drodze.
 • System monitorujący zmęczenie kierowcy – wielofunkcyjna kamera umieszczona u góry przedniej szyby śledzi zachowania kierowcy i w razie stwierdzenia spadku jego czujności, system wysyła sygnał ostrzegawczy. System ocenia stan czujności kierowcy poprzez analizę odchylenia toru jazdy w stosunku do linii na jezdni. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na drogach szybkiego ruchu przy prędkości przekraczającej 65 km/h.
 • System Coffee Break Alert – zaleca kierowcy przerwę w podróży po dwóch godzinach nieprzerwanej jazdy z prędkością przekraczającą 70 km/h.
 • System Grip Control® z funkcją Hill Assist Descent– zapewnia kierowcy panowanie nad mobilnością samochodu i jego prędkością na każdej nawierzchni, nawet na stromych zjazdach.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply