Seat Ibiza w nowej odsłonie – technologia w jeszcze piękniejszej formie

2015_05_12_ibiza[1]

Już wkrótce, w drugiej połowie 2015 roku, na rynek wjedzie odnowiony SEAT Ibiza z pakietem innowacyjnych technologii. Nowe silniki, nowe wyposażenie, kolory, systemy bezpieczeństwa, a przede wszystkim rozwiązania interaktywne – to wszystko sprawi, że ten samochód wzbudzi jeszcze więcej emocji na drogach.

2015_05_12_ibiza6[1]

SEAT Ibiza to wzór połączenia emocji i dynamiki. Nie bez powodu samochód ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Klientów szukających praktycznego i jednocześnie sportowego auta, będąc niezaprzeczalnie jednym z filarów marki zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego charakter sprawił, że jest znany na rynku już od kilkudziesięciu lat – Ibiza to prawdziwa ikona wśród miejskich aut.

W 2015 roku miłośnicy Ibizy będą mieli powody do świętowania – na rynku ukaże się odmłodzona wersja auta, wzbogacona o liczne innowacje. Nowy SEAT Ibiza będzie posiadał nie tylko Media System Plus z nawigacją czy Easy Connect, ale także funkcję MirrorLink, która zapewni doskonałą integrację smartfona z samochodem.

2015_05_12_ibiza3[1]

Dzięki MirrorLink, każdy kierowca będzie mógł bezpiecznie i wygodnie korzystać z wielu aplikacji na smartfonie podczas jazdy – jedną z nich będzie SEAT DriveApp. To oznacza, że SEAT Ibiza będzie zawsze połączony z urządzeniem mobilnym w kieszeni kierowcy. Oprócz tego, hiszpańska marka cały czas pracuje nad rozwojem własnych rozwiązań dzięki partnerstwu z firmą SAMSUNG.

„Nowa Ibiza otwiera kolejny rozdział w zakresie interakcji z użytkownikiem. Teraz kierowcy będą mogli kontynuować swój nowoczesny styl życia, nawet wtedy, gdy będą na drodze. Kluczową kwestią dla nas jest bezpieczna i intuicyjna obsługa” – mówi dr Matthias Rabe, wiceprezes ds. Badań i Rozwoju marki SEAT. „Dzięki nowym silnikom, Ibiza będzie także bardziej komfortowa, ale wciąż emocjonująca i dynamiczna. Ten model jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku.”

2015_05_12_ibiza1[1]

Design nowej Ibizy wciąż będzie ekscytujący i pełen młodzieńczej energii. Auto otrzyma nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, ciekawe wzory felg o rozmiarze 16 i 17 cali, a także nowe kolory nadwozia, m.in. szary Moonstone i czerwony Chilli. Pakiety kolorystyczne sprawią, że Ibiza otworzy przed Klientami nowe możliwości w indywidualnym komponowaniu auta – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Zobacz również:   Toyota liderem wdrażania nowych rozwiązań z dziedziny autonomicznego prowadzenia

2015_05_12_ibiza5[1]

Pod maską SEAT-a Ibiza znajdą się także silniki nowej generacji: trzycylindrowy wolnossący 1.0 o mocy 75 KM lub turbodoładowany TSI o mocy 95 KM lub 110 KM. Kolejna z możliwości to czterocylindrowy 1.4 TSI ACT, z którego wykrzesano aż 150 KM i 250 Nm. Jego osiągi będą równie imponujące co spalanie – 4,8 l/100 km. Wśród diesli znajdzie się 1.4 TDI o mocy 75 KM, 90 KM i 105 KM. Zużycie paliwa pierwszego z nich spadnie do 3,4 l/100 km, a emisja CO2 do 88 g/km.

2015_05_12_ibiza4[1]
Z zakresu bezpieczeństwa SEAT Ibiza będzie posiadał m.in. system zapobiegający zaśnięciu za kierownicą czy system automatycznego hamowania po kolizji. Elektrycznie wspomagany układ kierowniczy lub opcjonalny SEAT Drive Profile sprawią z kolei, że charakter auta będzie jeszcze bardziej dynamiczny, a prowadzenie zyska na zwinności. Nowy SEAT Ibiza będzie miał więc wszystko, czego można oczekiwać w nowoczesnym samochodzie. To krok naprzód w swojej klasie i nowy rozdział w świecie technologii.

„Wierzymy, że odmłodzony SEAT Ibiza wzniesie SEAT-a na kolejny poziom. To auto jest przykładem tego, jak marka wprowadza technologie znane z Leona do innych modeli” – mówi Jürgen Stackmann, prezes marki SEAT. „Ibiza jest jednym z naszych najbardziej udanych modeli, sprzedanym w ilości 5 mln szt. w przeciągu ostatnich 30 lat. To duży i znaczący fragment w historii SEAT-a, jak i światowej motoryzacji.”

Leave a Reply