Pomocne aplikacje podczas jazdy

Jazda samochodem i telefon? Czy jest to dobre połączenie? Spróbujmy zamienić zwykły gadżet w doskonałego przewodnika, który poprowadzi nas po drogach całego świata. To wszystko za sprawą rozwijającego się rynku aplikacji mobilnych.

Dzięki jakim aplikacjom telefon stanie się użytecznym narzędziem w podróży?

Przede wszystkim dzięki nawigacji. Warunkiem jest posiadanie telefonu, który jest wyposażony w GPS. Możemy wtedy w łatwy i szybki sposób zainstalować taką aplikację. Najczęściej mapy są pobierane na bieżąco, zatem brak dostępu do Internetu jest jedynie ograniczeniem w korzystaniu z aplikacji. Warto wspomnieć o inteligentnej nawigacji, która nie tylko poprowadzi nas do celu podróży, ale dodatkowo ostrzeże przed korkami, trwającymi remontami i wszelkiego innego rodzaju zdarzeniami na trasie.

Skoda aplikacje (2)

Problem z parkomatami, brak drobnych na opłatę miejsca parkingowego rozwiązuje aplikacja np. moBiLet. Wystarczy spersonalizować konto i doładować je odpowiednią kwotą by płacić za rzeczywisty czas bezgotówkowo. Konieczne jest oznaczenie samochodu tak, by kontroler wiedział, że parking opłacany jest wgraną przez nas aplikacją. Należy więc za szybą umieścić winietę, której wzór dostępny jest na stronie producenta oprogramowania.

ICE Card to przykład bardzo pomocnej aplikacji, której zadaniem jest ułatwienie dostępu do osób, które powinny być poinformowane w razie naszego wypadku.

Wybierając się w daleką podróż, zwłaszcza gdy trasa biegnie przez inne kraje, pomocnymi aplikacjami mogą okazać się Autem za granicę oraz Going Abroad, proponowane przez Radosława Jaskulskiego, instruktora ŠKODA Auto Szkoły.

Jazda samochodem i telefon może być dobrym połączeniem ale tylko wtedy, gdy będziemy korzystać z niego mądrze, pamiętając, że bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Zobacz również:   Antropologia przy projektowaniu autonomicznych pojazdów Nissana

1 KOMENTARZ

Leave a Reply