Nissan Newbird czyli Bluebird z napędem elektrycznym

Z okazji 35-lecia rozpoczęcia produkcji w zakładach w Sunderland, Nissan zlecił wykonanie wyjątkowej wersji klasycznego modelu Bluebird – pierwszego samochodu, który opuścił linię produkcyjną tej fabryki w 1986 roku.

Jedyny w swoim rodzaju pojazd, który otrzymał nazwę „Newbird”, został wyposażony w całkowicie elektryczny układ napędowy Nissana LEAF – pionierskiego samochodu elektrycznego przeznaczonego dla masowego klienta, który zapoczątkował trend elektryfikacji mobilności na całym świecie.

Newbird jest wyrazem uznania dla 35 lat dorobku zakładów produkcyjnych w Sunderland. Projekt ten to również element zaprezentowanej niedawno wizji Nissana, który zmierza w kierunku zelektryfikowanej przyszłości w ramach programu Ambition 2030, długoterminowego planu firmy, zakładającego przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności.

Alan Johnson, wiceprezes ds. produkcji zakładów w Sunderland, powiedział: „Newbird odzwierciedla wszystko to, co najlepsze w Sunderland, gdzie świętujemy 35-lecie rozpoczęcia produkcji – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”.

„Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu wspaniałych samochodów, począwszy od oryginalnego modelu Bluebird. Nasz fantastyczny zespół wyznacza obecnie nowe standardy w dążeniu do ekscytującej, zelektryfikowanej i neutralnej węglowo przyszłości – podsumował.

Andrew Humberstone, dyrektor zarządzający Nissan Motor GB Ltd., dodał: „Wszyscy pracownicy naszych salonów są niezwykle dumni, że tak wiele sprzedawanych przez nas samochodów ma swoje korzenie właśnie tutaj, w Wielkiej Brytanii. Zakłady Nissana w Sunderland wyprodukowały zastępy ‘bohaterów narodowych’ dla milionów klientów w Wielkiej Brytanii, a modele takie jak Juke, Qashqai i LEAF należą do najlepiej sprzedających się w kraju. Projekt Newbird to wspaniały hołd dla nieprzerwanej produkcji na najwyższym poziomie, którą Nissan szczyci się w Wielkiej Brytanii od ponad trzech dekad”.

Zobacz również:   Ruszyły zamówienia na Alfę Romeo Stelvio

Leave a Reply