Bentley po raz pierwszy w Polsce pokazał nowego Continentala GT. 6 grudnia, przy okazji premiery na Śląsku, przedstawiciele sieci Porsche Inter Auto poinformowali, że już w styczniu na motoryzacyjnej mapie Polski pojawi się drugi po Warszawie salon brytyjskiej marki – Bentley Katowice.

Bentley Katowice  zostanie otwarty już na początku stycznia przy Drogowej Trasie Średnicowej 2 – w kompleksie, w którym dzisiaj funkcjonują salony Volkswagena i Skody.

Tymczasem, 6 grudnia w tyskim Browarze Obywatelskim, po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć najnowszy model Bentleya – Continental GT.

Continental GT to wzór luksusowego coupe. W jego najnowszej odsłonie karoseria zyskała na lekkości, a we wnętrzu pojawiły się dwa wyświetlacze – centralny, który można schować za drewnianą osłoną i zastępujący klasyczne wskaźniki. Pod względem wykonania, to tradycyjnie festiwal znakomitych gatunkowo materiałów, a pod kątem właściwości jezdnych jedyne w swoim rodzaju doświadczenie panowania nad mocą 635 KM. Wskazówka prędkościomierza mija pierwszą setkę po 3,6 sekundy, a zatrzymuje się dopiero przy 333 km/h. Cena nowego Continentala GT to ponad 1 mln zł, pierwsze modele w salonie Bentley Katowice pojawią się wiosną 2018 r.

Bentley Katowice będzie drugim, po Warszawie  salonem brytyjskiej marki w Polsce. Oba należą do sieci Porsche Inter Auto. Oprócz Bentleya, PIA ma w swojej ofercie takie marki, jak: Lamborghini, Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda

Zobacz również:   Kolejna generacja legendy. Nowy Jeep Cherokee 2018

Leave a Reply