large_IMG_4569 kopia

Korporacja taksówkowa EcoCar kupuje flotę niemal 70 Toyot Auris Hybrid, które będą woziły pasażerów w Warszawie i Wrocławiu. W dniu dzisiejszym w warszawskim salonie Carolina Toyota Wola odbyło się przekazanie pierwszej partii samochodów. Łącznie będzie to największa hybrydowa flota taksówek w Polsce.

large_IMG_4642 kopia

EcoCar to nowoczesna firma świadcząca usługi przewozu osób taksówką, wdrażająca najnowsze technologie w zakresie obsługi klientów i zarządzania flotą pojazdów. Toyota jest największym światowym producentem samochodów hybrydowych. Jako pionier i popularyzator tej technologii, firma co roku bije rekordy sprzedaży pojazdów hybrydowych, lokując nowoczesny napęd w samym sercu swojej działalności.

large_DSC_2294 kopia

Wybór przez EcoCar hybrydowych Aurisów na taksówki, przeznaczone do eksploatacji w polskich miastach, był więc naturalną decyzją. Nowoczesna korporacja taksówkowa wybrała najbardziej innowacyjne, oszczędne i przestronne pojazdy, które pasażerom zapewnią wygodę jazdy, a operatorowi najniższe koszty eksploatacji. Napęd hybrydowy wyróżnia się rekordową oszczędnością w ruchu miejskim oraz niskimi kosztami utrzymania.

Zobacz również: 
[TEST] Toyota Yaris Hybrid 100 E-CVT Premium

[TEST] Toyota Auris Hybrid 135 Prestige

large_DSC_2279 kopia

Jak mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager w Toyota Motor Poland, „klienci firmowi coraz częściej sięgająpo technologięhybrydowąz uwagi na niezwykle oszczędnąpracęukładu napędowego oraz znacząco niższe koszty obsługi serwisowej. W hybrydowych Toyotach nie ma takich elementów jak tradycyjne sprzęgło, koło dwumasowe, filtr DPF, paski klinowe, rozrusznik i całego szeregu innych elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu bądźzużyciu”.

large_DSC_2189 kopia

O zaletach samochodów hybrydowych przekonują się zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy, obsługujące liczne floty pojazdów. Napęd hybrydowy wybrały już takie instytucje jak PZU, Orange, Provident czy Panasonic.

Zobacz również:   Fiat 124 Spider

large_DSC_2164 kopia

Każde przedsiębiorstwo, które poważnie myśli o zakupie aut firmowych, powinno braćpod uwagęcałkowity koszt użytkowania pojazdu czyli zużycie paliwa, wartośćrezydualnączy części serwisowe. Hybrydowe Toyoty mająprzewagęnad innymi napędami w każdym z tych obszarów” – mówi PawełJarząbek, doradca klienta flotowego Carolina Toyota Wola, warszawskiej stacji dealerskiej Toyoty.

Decyzję o wyborze technologii hybrydowej do taksówek wyjaśnia Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A.: „Zużycie paliwa hybrydowych Aurisów w mieście jest bardzo niskie, a to daje nam ogromną przewagę nad tradycyjnymi napędami benzynowymi lub Diesla. Oprócz tego samochody te są bardzo komfortowe i przestronne, w związku z czym spełniają wszystkie oczekiwania naszych klientów. A poza tym dzięki marce Toyota mamy gwarancję niezawodności i jakości. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, spodziewam się, że samochody hybrydowe na stałe zagoszczą w naszej flocie”.

Leave a Reply