Infiniti zamierza umocnić się na rynku średnich SUVów, który ma dość mocną konkurencję jak BMW X3 czy Audi Q5. Model pod koncepcyjną nazwą QX Sport Inspiration będzie miał swoją premierę na Salonie samochodowym w Pekinie.

Japoński producent luksusowych aut twierdzi, że ten samochód ustanowi kolejny punkt następnej generacji wśród średniej wielkości SUVów klasy premium. Prezentowana wersja koncepcyjna może zastąpić model QX50, który jest dostępny na rynku już od 2009 roku.

infiniti-qx-sport-concept-07-1

Wygląd koncepcyjnego modelu QX mocno nawiązuje do dobrze już znanych linii obecnych na rynku modeli Infiniti. Reflektory czy duży chromowany grill w kształcie trapezu są zbliżone do tego, znanego z modelu Q30. Nie można powiedzieć jednak tego o wnętrzu, które jest już czymś zupełnie innowacyjnym.

infiniti-qx-sport-concept-08-1

Cyfrowy wyświetlacz za kierownicą zastępuje tradycyjne, analogowe zegary, a także zainstalowano spory wysunięty ekran, czy kierownicę o płaskim spodzie podkreślającą sportowy charakter. Koncepcyjna wersja modelu jest dość umiarkowana, więc istnieją szanse, że większość z zaprezentowanych elementów może trafić do późniejszej produkcji seryjnej.

infiniti-qx-sport-concept-04-1

„Model QX Sport Inspiration wyraża swoją siłę i przeznaczenie poprzez to co opisujemy jako proporcjonalna przejrzystość połączona z elegancją, która jest unikalna dla marki Infiniti” – powiedział Alfonso Albaisa, naczelny dyrektor ds. wzornictwa firmy Infiniti – „Stylistyka zewnętrzna odwołuje się do artystycznej wrażliwości. Auto ma bardziej płynną, naturalną estetykę niż w tradycyjnych SUVach klasy premium.”

infiniti-qx-sport-concept-02-1

Zobacz również:   Nowe Audi A8

Leave a Reply