Mazda rozpoczyna produkcję MX5 RF w Japonii

Mazda Motor Corporation rozpoczęła produkcję Mazdy MX5 RF ze składanym twardym dachem typu targa w Ujina Plant No. 1 w pobliżu głównej siedziby w Hiroszimie. Produkcja rozpoczęła się od modeli przeznaczonych na rynki europejskie i północnoamerykańskie, gdzie modele trafią do sprzedaży na początku 2017 roku. W Japonii MX5 RF trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

mazda-mx5-rf-fabryka-2

Jinba-Ittai

MX5 RF uosabia się z filozofią Jinba-Ittai, gdzie kierowca i samochód tworzą swoistą harmonię, którą zdefiniowała Mazda MX5 w trakcie swojej 27 letniej historii. Najnowsza adaptacja lekkiego dwumiejscowego auta oferuje przyciągający uwagę sportowy design, trzyczęściowy składany twardy dach, po otwarciu którego możemy w pełni rozkoszować się sportowym brzmieniem wydechu i unikalną atmosferą kabrioletu.

MX-5RF (1)

W dniu 22 kwietnia br. produkcja MX5 osiągnęła okrągły milion sztuk. Model jest wysoce ceniony i zdobył ponad 280 nagród motoryzacyjnych na całym świecie. Należą do nich m.in. „2016  World Car of The Year” oraz „2016 World Car Design of the Year”, które otrzymała obecna, czwarta generacja MX5.

Zobacz również:   BMW i3 dostępne już od 1305 zł netto miesięcznie

Leave a Reply